Murat Erşahin Sinemadan Çıkmış İnsan

16 AĞUSTOS 2019

15 Ağustos 2019 Perşembe 21:41
Murat Erşahin Sinemadan Çıkmış İnsan

Biri yerli, toplam yedi yeni yapım vizyona merhaba diyor bu hafta. Hiçbir filmin basın gösterimine katılamadım. Ufak notlarla değinelim bu haftaya da!

Popüler kahramanlarımız uçamayan kızgın kuşlar ve entrikacı domuzcuklar, Finlandiya merkezli Rovio Mobile tarafından öncelikli olarak mobil cihazlar için geliştirilen ünlü oyunun beyazperdeye yansıyan ikinci macerası ‘The Angry Birds Movie 2 / Angry Birds Filmi 2’de, adalarını tehdit eden yeni bir tehlikeye karşı bir araya geliyorlar. Üç boyutlu animasyonu senarist asıllı Thurop Van Orman yönetiyor.

 

Usta aktris Emma Thompson’u başrolde izleyeceğimiz ‘Late Night / Gece Kuşu’ isimli komedi-dramı, kariyerini TV dizilerinde yapmış Nisha Ganatra yönetiyor. Mindy Kalling, John Lithgow, Hugh Dancy ve Reid Scott, oyuncu kadrosunun öne çıkan diğer isimleri.

 

Ünlü Fransız aktör Guillaume Canet’nin 2010’da yazıp yönettiği incelikli komedi-dramın ikinci halkası olan ‘Nous finirons ensemble / Küçük Beyaz Yalanlar Devam Ediyor’ ilk filmden tanıdığımız karakter Max Cantara’nın sürpriz doğum günü kutlaması için bir araya gelen eski dostların hikâyesini anlatıyor. François Cluzet, Marion Cotillard, Benoît Magimel ve Gilles Lellouche, yıldızlarla dolu kadronun en ünlüleri.

 

Andrew Jones imzası taşıyan İngiltere-ABD ortak yapımı aksiyon içeren suç öyküsü ‘Alcatraz’, silahlı bir soyguncu ve bir gangsterin önderlik ettiği bir grup mahkûmun, kaçılması mümkün olmayan Alcatraz Adası’ndan kaçma girişimlerini taşıyor perdeye.

 

Franck Thilliez’in romanından perdeye uyarlanan ‘Play or Die / Kaçış Oyunu’nun yönetmeni Jacques Kluger. Belçika yapımı korku filminde başlıca rolleri Charley Palmer Rothwell ve Roxane Mesquida üstleniyorlar.

 

Elise Duran’ın yönetmen koltuğunda oturduğu romantik komedi ‘Can You Keep a Secret? / Sır Tutabilir Misin?’, Alexandro Daddario ve Tyler Hoechlin’i başrole taşıyor. Uçakta yaşanan gerilimli bir anda hiç tanımadığı bir yabancıya, sırlarından bahseden Emma’nın, gizemli adamla tekrar karşılaşması sonrası gelişen olaylar, mizah içeren duygusal bir öyküde vücut bulmuş.

 

Haftanın tek yerli yapımı ise, yönetmenliğini Osman Taşçı’nın üstlendiği romantik gençlik filmi ‘Sesinde Aşk Var’! Burak Tozkoparan, Hayal Köseoğlu, Feride Çetin, Gizem Güneş, Deniz Barut ve Mine Çayıroğlu, oyuncu kadrosunu oluşturan isimler.

İçinizde yaşayan sinemadan çıkmış insanın elini sakın ha bırakmayın! Tekrar iyi seyirler herkese. MURAT ERŞAHİN

 

 

 

 

 

 Diğer Yazılar