Müzik Haberleri

İNGİLİZ MÜZİSYENLER: 'DURUMUMUZ İYİ DEĞİL'

02 Temmuz 2020 Perşembe 15:00

Aralarında Ed Sheeran, Paul McCartney, The Rolling Stones, Coldplay, Eric Clapton, Sam Smith, Rod Stewart, Liam Gallagher, Iron Maiden, Dua Lipa, Skepta e Florence + the Machine gibi isimlerin bulunduğu 1500 İngiliz müzisyen, İngiltere hükumetine mektup göndererek maddi açıdan zor durumda olduklarını anlattı ve bu soruna çare bulunmasını talep etti.

Yıllık 4,5 milyar sterlin iş hacmine sahip olan ve 210 bin kişiye ekonomik kaynak sağlayan İngiliz müzik sektörünün tamamen durduğunu belirten müzisyenler, son 10 yılda  konserlerin ülkedeki en önemli sosyal, kültürel ve ekonomik etkinliklerden olduğunu ve konser yasağının 2021' e kadar sürmesi durumunda binlerce insanın durumunun kötüleşeceğini, hükümetin yardım etmesini gerektiğini belirtti.

İngiliz hükümeti yaptığı açıklamada gelecek hafta sonu pub, restorant, kafe ve müzelerin açılacağını, ama canlı müzik yapılan lokallerin kapalı kalacağını duyurmuştu. İngiliz basını konuyla ilgili olarak, zengin şarkıcıların durumdan fazla etkilenmeyeceğini, ancak sahne arkasında ve stüdyoda emek harcayanları kötü günlerin beklediğini yazdı.


 Diğer Haberler

BOZCAADA'DA CAZLI GECELER BAŞLIYOR
BOZCAADA'DA CAZLI GECELER BAŞLIYOR
15 Ağustos 2022 Pazartesi 19:38

FAZIL SAY'DAN İMAMOĞLU'NA: 'ORADA DUR!'
FAZIL SAY'DAN İMAMOĞLU'NA: 'ORADA DUR!'
14 Ağustos 2022 Pazar 10:19

SON DÖRT AYIN YASAK LİSTESİ!
SON DÖRT AYIN YASAK LİSTESİ!
13 Ağustos 2022 Cumartesi 12:33