Yeni Albümler

'BURSA BÜLBÜLÜ' PLAKÇIDA!

18 Ocak 2023 Çarşamba 10:54

Ata Demirer’in senaryosunu yazıp başrolünü üstlendiği, Hakan Algül’ün yönettiği Bursa Bülbülü filminin müzik albümü, filmin gösterime çıktığı gün yayınlandı. 12 parçadan oluşan albüm (üçü film için özel hazırlandı) müzikseverleri 80’li yıllara götürüyor.

Yeni eserlerden 'Beyaz Zambaklar'ın sözleri Ata Demirer’e müziği Ata Demirer ve Taşkın Sabah’a, 'Unutma Beni' ve 'Bursa Kızları' şarkılarının sözleri Ata Demirer’e müzikleri ise Taşkın Sabah’a ait. Taşkın Sabah’ın müzik direktörlüğünde ve Taşkın Sabah Stüdyosu’nda kaydedilen albümün mix-mastering’i Tarık Ceran tarafından yapıldı.

Plak formatında da hazırlanan 'Bursa Bülbülü' orijinal film müzikleri, LP olarak Kalan Müzik & BKM iş birliği ile şubat ayında müzik marketlerde satışa sunulacak.

Ata Demirer:

'Bursa Bülbülü', izleyicileri 80’li yılların taverna ve gazino dünyasına götürüyor. 80'li yıllarda Bursa’da düğünlerde, kınalarda büyük bir hevesle müzik yapmaya çalıştığım zamanları ve hayallerimi hala çok net hatırlıyorum. Yıllar geçti, kısmet oldu bugüne geldik ve o yılların hikâyesini yazarken müziklerini de büyük şef, büyük müzisyen, kıymetli ağabeyim Taşkın Sabah sayesinde hayata geçirdik. Albümde birbirinden değerli müzisyen arkadaşlarım bize eşlik etti. Ne şanslıyım ki çok kısa bir süre sonra 'Bursa Bülbülü' albümünü plak formatında da meraklılarına sunabileceğiz ve çok yakında müzik marketlerin raflarında olacak. Bu plağın müzikleri o yılların ağabeylerinin, Cengiz Sezen’lerinin, Arif Susam’larının, Nejat Alp’lerinin, Ümit Besen’lerinin, Ferdi Özbeğen’lerinin ve daha nicelerinin müziklerine saygı duruşudur.’Diğer Haberler

METALLICA ‘LUX ÆTERNA’ İLE GERİ DÖNDÜ
METALLICA ‘LUX ÆTERNA’ İLE GERİ DÖNDÜ
28 Kasım 2022 Pazartesi 21:01

JEAN-MICHEL JARRE 'OXYMORE'U YAYINLADI
JEAN-MICHEL JARRE 'OXYMORE'U YAYINLADI
21 Ekim 2022 Cuma 14:44

TEOMAN'DAN YENİ ALBÜM: 'ROCK AND ROLL'
TEOMAN'DAN YENİ ALBÜM: 'ROCK AND ROLL'
19 Ağustos 2022 Cuma 22:38

METİN ÖNDEROĞLU'DAN YENİ TEKLİ
METİN ÖNDEROĞLU'DAN YENİ TEKLİ
28 Temmuz 2022 Perşembe 11:00

EZHEL'DEN YENİ ŞARKI
EZHEL'DEN YENİ ŞARKI
23 Temmuz 2022 Cumartesi 09:38