Yeni Albümler

'BURSA BÜLBÜLÜ' PLAKÇIDA!

18 Ocak 2023 Çarşamba 10:54

Ata Demirer’in senaryosunu yazıp başrolünü üstlendiği, Hakan Algül’ün yönettiği Bursa Bülbülü filminin müzik albümü, filmin gösterime çıktığı gün yayınlandı. 12 parçadan oluşan albüm (üçü film için özel hazırlandı) müzikseverleri 80’li yıllara götürüyor.

Yeni eserlerden 'Beyaz Zambaklar'ın sözleri Ata Demirer’e müziği Ata Demirer ve Taşkın Sabah’a, 'Unutma Beni' ve 'Bursa Kızları' şarkılarının sözleri Ata Demirer’e müzikleri ise Taşkın Sabah’a ait. Taşkın Sabah’ın müzik direktörlüğünde ve Taşkın Sabah Stüdyosu’nda kaydedilen albümün mix-mastering’i Tarık Ceran tarafından yapıldı.

Plak formatında da hazırlanan 'Bursa Bülbülü' orijinal film müzikleri, LP olarak Kalan Müzik & BKM iş birliği ile şubat ayında müzik marketlerde satışa sunulacak.

Ata Demirer:

'Bursa Bülbülü', izleyicileri 80’li yılların taverna ve gazino dünyasına götürüyor. 80'li yıllarda Bursa’da düğünlerde, kınalarda büyük bir hevesle müzik yapmaya çalıştığım zamanları ve hayallerimi hala çok net hatırlıyorum. Yıllar geçti, kısmet oldu bugüne geldik ve o yılların hikâyesini yazarken müziklerini de büyük şef, büyük müzisyen, kıymetli ağabeyim Taşkın Sabah sayesinde hayata geçirdik. Albümde birbirinden değerli müzisyen arkadaşlarım bize eşlik etti. Ne şanslıyım ki çok kısa bir süre sonra 'Bursa Bülbülü' albümünü plak formatında da meraklılarına sunabileceğiz ve çok yakında müzik marketlerin raflarında olacak. Bu plağın müzikleri o yılların ağabeylerinin, Cengiz Sezen’lerinin, Arif Susam’larının, Nejat Alp’lerinin, Ümit Besen’lerinin, Ferdi Özbeğen’lerinin ve daha nicelerinin müziklerine saygı duruşudur.’Diğer Haberler

OLTA DAYANIŞMA'DAN 14. ALBÜM GELDİ
OLTA DAYANIŞMA'DAN 14. ALBÜM GELDİ
04 Ocak 2024 Perşembe 14:23

PAGOS'TAN YENİ TEKLİ
PAGOS'TAN YENİ TEKLİ
19 Kasım 2023 Pazar 13:57

SELEN UÇER'DEN YENİ TEKLİ: 'PERVANEYİM'
SELEN UÇER'DEN YENİ TEKLİ: 'PERVANEYİM'
30 Eylül 2023 Cumartesi 19:55

SELAMİ ŞAHİN ŞARKILARI 1
SELAMİ ŞAHİN ŞARKILARI 1
12 Temmuz 2023 Çarşamba 22:55

NAZAN ÖNCEL İLE CEM ADRIAN'DAN 'SAYKODELİK'
NAZAN ÖNCEL İLE CEM ADRIAN'DAN 'SAYKODELİK'
06 Temmuz 2023 Perşembe 22:41