Yeni Albümler

BULUTSUZLUK ÖZLEMİ’NDEN 10. ALBÜM: ‘BEDREDDİN’

02 Kasım 2021 Salı 20:53

Bulutsuzluk Özlemi yeni albümü Bedreddin’i dijital ortamda ve CD halinde yayınladı. Bedreddin, Nazım Hikmet’in ‘Simavne Kadısı Oğlu Şeyh Bedreddin Destanı’nın rock oratoryo formunda bestelenmiş ve kaydedilmiş hali. Bulutsuzluk Özlemi’nin 10. albümü olan yapıt, Nejat Yavaşoğulları’nın bestelerinden oluşuyor ve 14. Yüzyıl mutasavvıflarından Şeyh Bedreddin’in toplumcu fikirleri ve Ege ile Balkanlar’daki ayaklanmaları konu alıyor.

Düzenlemelerinin, koro ve orkestra partisyonlarının Murat Cem Orhan tarafından yazıldığı oratorlaya Fırat Tanış, anlatıcı olarak katkıda bulunuyor.

Geçmiş yıllarda Bulutsuzluk Özlemi’nin kadrosunda yer almış isimlerin de yer aldığı kayıt kadrosu şöyle şekillenmiş: Nejat Yavaşoğulları (vokal, akustik, elektrik gitarlar) ile birlikte, elektrik gitarlarda Akın Eldes, Deniz Demiröz, Serdar Öztop, basgitarda Sunay Özgür, Ahmet Pekmezci, piyanoda Sina Koloğlu, davulda Gencay Kıymaz ve Mert Alkaya, koro, yaylı ve nefesli gruplarıyla birlikte, Mehmet Özen (basgitar), Evrim Özkaynak (solo vokal) ve Cem Ergunoğlu.

Albüm plak hainde de satışa çıkacak.Diğer Haberler

TEOMAN'DAN YENİ ALBÜM: 'ROCK AND ROLL'
TEOMAN'DAN YENİ ALBÜM: 'ROCK AND ROLL'
19 Ağustos 2022 Cuma 22:38

METİN ÖNDEROĞLU'DAN YENİ TEKLİ
METİN ÖNDEROĞLU'DAN YENİ TEKLİ
28 Temmuz 2022 Perşembe 11:00

EZHEL'DEN YENİ ŞARKI
EZHEL'DEN YENİ ŞARKI
23 Temmuz 2022 Cumartesi 09:38

MAZHAR ALANSON SENFONİ
MAZHAR ALANSON SENFONİ
05 Temmuz 2022 Salı 23:55

BUKET BOZBEY'DEN İLK TEKLİ: 'OYNAMA BENİMLE'
BUKET BOZBEY'DEN İLK TEKLİ: 'OYNAMA BENİMLE'
09 Haziran 2022 Perşembe 22:37