Müzik Haberleri

TRT MÜZİK'TE YENİ SEZON BAŞLIYOR

04 Kasım 2019 Pazartesi 11:24

TRT Müzik'te Türk müziğinin eşsiz eserlerinin, kıymetli türkülerin ve unutulmaz şarkılarının yer bulduğu yeni programların yanı sıra, sosyal sorumluluk üstlenen özel yapımların, belleklerde iz bırakacak belgesellerin, TRT’nin geniş arşivi taranarak oluşturulan programların ekranlara taşınacağı yeni bir sezon bugün (4 Kasım 2019) başlıyor.

PAZARTESİ

CANLI- SAAT 22.15’TE ENGELSİZ SAHNE

Müzik aşkı engel tanımayan müzik sevdalılarını Türkiye’nin ünlü sesleri ile aynı sahnede buluşturan, öncü ve özgün formatı ile tüm programlar arasında özel bir yere sahip olan “Engelsiz Sahne” programı yeni bölümleri ile izleyicilerinin karşısında olacak! Etkileyici hikâyelerin notalara uzanan yolculuğunu ekranlara taşıyan bir müzik buluşmasına ev sahipliği yapan “Engelsiz Sahne” her Pazartesi TRT Müzik’te! Türkiye’nin en özel sahnesi Engelsiz Sahne’nin 4 Kasım Pazartesi yayınlanacak ilk bölümünün konukları sevilen sanatçı Serdar Ortaç ve müzik aşkı engel tanımayan sanatçı Alihan Sallı.

 

SALI

CANLI- SAAT 22.00’DE SEVGİYLE MUAZZEZ ERSOY

Nostalji kraliçesi Muazzez Ersoy; derin sesi, anlamlı yorumu ve etkileyici sahnesi ile “Sevgiyle Muazzez Ersoy” programında! Özgün yorumu ve etkileyici sesi ile Türk müziğinin kıymetli bestelerine hayat veren Muazzez Ersoy TRT Müzik ekranından müzik ziyafeti sunuyor… Türk müziğinin en kıymetli örnekleri, güçlü bir ses ve kıymetli bir orkestra ile buluşuyor ve eşsiz bir müzik ziyafeti ekranlardan gönüllere ulaşıyor. Sanat müziğinin unutulmaz eserleri ile geçmişe doğru yolculuğa çıkmak, kalplerindeki sevdayla söyleşmek isteyenler “Sevgiyle Muazzez Ersoy” programında buluşuyor!

 

ÇARŞAMBA

CANLI SAAT 22.00’DE SINIRSIZ EZGİLER

Tüm dünyanın yüreğini aynı ezgide buluşturan, sınırları müzikle aşıp evrensel bir dinleti sunan müzik programı “Sınırsız Ezgiler” yeni bölümleri ile müzikseverleri TRT Müzik ekranında buluşturmaya devam edecek!Özgün tarzları, kaliteli müzikleri ve muhteşem uyumları ile müzikseverlerin kalbini fetheden Enbe Orkestrası, Türk halk müziğinin sevilen sesi Züleyha Ortak ile aynı sahnede buluşup evrensel ezgilere hayat veriyor... Anadolu’nun sesi, batı enstrümanları ile harmanlanıyor, eşi bulunmaz bir program müzikseverlere ulaşıyor… Yerelden evrensele ulaşan tınılar muhteşem bir müzik keyfi sunuyor… Behzat Gerçeker ve Enbe Orkestrası TRT Müzik izleyicilerini muhteşem bir müzik yolculuğuna çıkarırken, Züleyha Ortak’ın etkileyici sesi ile kadim ezgiler kalplerde yankılanıyor.

 

SAAT 23.15 - 26. İSTANBUL CAZ FESTİVALİ

TRT Müzik cazın nabzını tutacak! 26. İstanbul Caz Festivali kapsamında yayınlanacak tüm konserler TRT Müzik ekranından caz severlere ulaşacak.

 

PERŞEMBE

CANLI SAAT 21.00’DE YILDIZLAR ALTINDA

Türk müziğinin genç yıldızı Ayşen Birgör güzel sesi ve özgün yorumu ile sanat müziği tutkunlarına seslenecek. Türk sanat müziğinin görkemli ve etkileyici eserlerinden seçkilerin yer alacağı program “Yıldızlar Altında” TRT Müzik ekranından sanat müziği ziyafeti sunacak.

 

CANLI- SAAT 22.00’DE ZERRİN SÖYLÜYOR

Zerrin Özer söylüyor, anılar canlanıyor… Zerrin Özer, müzik kariyeri boyunca hayat verdiği eserleri seslendiriyor ve tüm izleyicilerini geçmişe götürüyor. Zerrin Özer’le anılan, onun sesi ile kalplere ulaşan ve yıllardır gönüllerde bir numara olan eşsiz şarkılar ekranlara geliyor…

 

CUMA

SAAT 12.30’DA AHMET ŞAHİN İLE MEŞK

Ney virtüözü Ahmet Şahin’in eşsiz icrası ile muhteşem bir müzik ziyafeti ekranlardan gönüllere süzülecek. “Ahmet Şahin İle Meşk” programı izleyen herkesi kendi içinde derin ve anlamlı bir yolculuğa çıkaracak. Ayrıca her hafta birbirinden değerli sanatçılar Ahmet Şahin’in konuğu olacak.

 

SAAT 20.00’DE NAZAR DEĞMESİN

Çalsın davullar, söylensin türküler, ekranlardan gönüllere eğlenceli bir program ulaşsın ve bu muhteşem eğlenceye Nazar Değmesin! Emeğini türkülere dökmüş bir sanatçı, toplumumuzun geçmişten bugüne taşıdığı kültüre tanıklık eden türkülerimiz ve birbirinden değerli saz ustaları “Sümer Ezgü İle Nazar Değmesin” programında buluşuyor! Özgün yorumu ile türkülere renk katan Sümer Ezgü “Nazar Değmesin” programı ile sevenlerinin karşısında olacak. Popüler isimlerin ve sevilen sanatçıların konuk olacağı program muhteşem bir eğlenceye kapı aralayacak.

 

CANLI- SAAT 21.00’DE AKŞAM SEFASI

TRT Müzik izleyicilerinin severek takip ettiği ve bir ekran klasiği haline gelen “Akşam Sefası” programı yeni bölümleri ile ekranlarda olacak. TRT ses ve saz sanatçıları en sevilen bestelere yeniden hayat veriyor. Geçmişten günümüze en popüler eserlerin seslendirildiği, unutulmaz türkülerin okunduğu, muhteşem kadrosu ile renkli bir müzik ziyafeti sunan program “Akşam Sefası” Cuma akşamlarını renklendirmeye devam edecek.

 

CANLI- SAAT 22.00’DE HAYDE

ÜNAL SOFUOĞLU VE MERVE YAVUZ bir araya geliyorlar ve etkileyici ve eğlenceli Karadeniz türkülerinden yola çıkıp memleketin her yöresinde severek izlenen türkülere bambaşka bir tat katıyorlar. Muhteşem performansları ile unutulmayacak bir seyir keyfi sunuyorlar.

 

CUMARTESİ

SAAT 11.30’DA YAKITIMIZ MÜZİK

Rotaları müzik, amaçları müzik, armağanları müzik… Dört genç müzisyen, otomobilleriyle yola çıkıyor, yolculukları boyunca müzik üreterek para kazanıyor ve Türkiye’nin dört bir yanından neşeli insan ve güzelim doğa manzaraları ile müziğe keyif katıyorlar!

 

SAAT 22.30’DA GENÇ SAHNE

Genç sanatçıların ilk sahne heyecanını yaşadıkları özgün program “Genç Sahne”  yeni bölümleri ile gençlerle buluşmaya devam edecek! Sosyal medyada popüler olmuş genç müzisyenleri daha geniş kitlelerle buluşturmayı amaçlayan program “Genç Sahne” farklı seslere ve yorumlara yer vererek farklı bir müzik keyfi sunuyor!

CANLI- SAAT 20.00’DE USTADAN İSTEKLER

Sevilen yorumcu Mustafa Keser hayranları ile TRT Müzik ekranında buluşuyor… Renkli, samimi, doğal bir insan… Sesi ve yorumu ile özel bir yorumcu Mustafa Keser “Ustadan İstekler” programında!  Mustafa Keser “Ustadan İstekler” programında en sevilen eserlere hayat veriyor. Türk müziği sevenler de türkü dinlemek isteyenler de bu programda buluşuyor. Mustafa Keser eline mikrofonu alıyor ve çok özel yorumu ile şarkıları renklendirirken gönülleri coşturuyor. Yorumcu, muhteşem sahne performansı ile evlere eğlence mekanlarının keyfini taşıyor. Mustafa Keser’in coşkusu ve müzik tutkusu tüm müzikseverlere ulaşıyor.

 

PAZAR

SAAT 20.00’DE AHMET KOÇ EVVEL ZAMAN İÇİNDE

Bizi bize anlatan eşsiz ezgilerin, hatıralarımızda yer eden nağmelerin, unutulmaz notların gönül telimize dokunacağı eşsiz program “Ahmet Koç İle Evvel Zaman İçinde” tüm müzik tutkunlarını TRT Müzik ekranına davet ediyor… Bağlama ustası Ahmet Koç hatırlara yer eden unutulmaz şarkılara bağlaması ile yeniden hayat veriyor… Cem Karaca’dan Zeki Müren’e, Yıldırım Gürses’ten Barış Manço’ya, Sezen Aksu’dan Ahmet Kaya’ya sevilen sanatçıların unutulmaz şarkıları enstrümantal formda ekranlardan gönüllere ulaşıyor…

SAAT 21.00’DE NEFESTEN SESE

Türk Halk müziğinin genç sesi Elif Buse Doğan ve Serkan Çağrı’yı bir araya getiren “Nefesten Sese” programında Klarnetin eşsiz büyüsü dingin bir sesle buluşuyor ve türküler tatlı bir esintiye dönüşüp kalplere ulaşıyor… Ayrıca birbirinden özel daha birçok programımız ekranlardan müzik rüzgarları estirecek;

 

HER PAZARTESİ SAAT 20.00 ‘DE CANLI - İSTANBUL’DAN

Şef Naci Düzel yönetimindeki TRT saz ve ses sanatçılarının eşsiz bir müzik ziyafeti sunduğu “İstanbul’dan” programı her Pazartesi saat 20.00’de ekranlarda olacak. Programda bir hafta Türk Müziğinin eşsiz eserleri icra edilirken diğer hafta unutulmaz türküler seslendirilecek. Türk halk müziğinin ve Türk sanat müziğinin dönüşümlü olarak seslendirileceği program muhteşem bir müzik şölenine ev sahipliği yapacak.

 

HER PAZARTESİ SAAT 21.00’DE CANLI -HARMAN YERİ

TRT Müzik’in sevilen programı “Harman Yeri” yeni yayın döneminde de etkileyici türkülerle kaliteli icraları buluşturmaya devam edecek!  TRT sanatçıları, gönüllerindeki türkü aşkı ile en sevilen türkülere yeniden hayat veriyorlar. Şef Ömer Hayri Uzun yönetiminde TRT’nin genç sanatçılarının gerçekleştirdiği bu türkü şöleni tüm türkü dostlarını ekranları başına davet ediyor. Her yöreden sevilen türkülerin seslendirildiği program her Pazartesi ekranlarda olacak.


HER SALI- SAAT 14.00’DE FASL-I ANADOLU

Sevdalarımızı, acılarımızı ve özlemlerimiz yüklediğimiz, tüm hayatımızı ilmik ilmek işlediğimiz türküler, Fasl-ı Anadolu programı ile ekranlara taşınıyor. Anadolu’nun fasıl geleneğini ekranlara taşıyan, yöresel sanatçılara yer veren program “Fasl-ı Anadolu” arşiv niteliği ile müzikseverlerin severek takip ettiği eşsiz bir program.

 

HER ÇARŞAMBA- SAAT 14.30’DA BİZİM İÇİN SÖYLE

Toplumumuzun güven ve huzuru için cansiperane çalışan güvenlik güçlerimizle yapılan röportajlara ve onların istek şarkılarına yer veren program “Bizim İçin Söyle” yeni yayın döneminde de kalplerde yer edecek.

 

HER PERŞEMBE - SAAT 14.00’TE TÜRKÜ DOLU HAYATLAR

Türkü Dolu Hayatlar, kültür taşıyıcımız olan yöresel sanatçılara ve onların kuşaktan kuşağa aktarılması gereken muazzam yeteneklerine yer veriyor.  Anadolu halkının kültürel varlığına kanıt olarak söylenen türküleri, kültürel miras taşıyıcılarımızın hayat hikayeleri üzerinden anlatan program “Türkü Dolu Hayatlar” arşiv niteliği ile müzikseverleri ekranlara bağlayacak.

 

HER CUMARTESİ -SAAT 10.45’TE MÜZİK DERGİSİ

Şafak Karaman’ın sunduğu “MÜZİK DERGİSİ” bir zamanların müzik dünyasını takip etmek isteyen tüm müzik tutkunlarını ekranları başına davet ediyor. Gençler, amatör-profesyonel müzisyenler, müziğe dair her şeyi bilmek ve Türk müziğinin yakın tarihini öğrenmek isteyen tüm müzik dostları bu programda buluşuyor…

 

HER CUMARTESİ - SAAT 11.00’DE LİSEDE MÜZİK

Gençlerimiz ne dinliyor? Hangi şarkıları seviyor? Gençlerimize kulak veriyoruz! Liseli gençlerin keyifle izlediği “Lisede Müzik” Cumartesi gününe bambaşka bir müzik keyfi taşıyor. “Lisede Müzik” programı liselilerin neşeli, enerjik ve umutlu yanlarını müziğin ritmi ile buluşturup TRT Müzik izleyicilerine ulaştırıyor. TRT Müziğin mikrofon uzattığı gençler hem söylüyorlar hem sevdikleri klipleri istek yapıyorlar. Keyifli sohbetlerin, ritmi yüksek şarkıların ve genç enerjilerin buluştuğu program “Lisede Müzik” yeni bölümleri ile ekranlarda olacak.

 

HER PAZAR - SAAT 11.00’DE KAMPÜSTEYİZ

Üniversitelilerin istek şarkılarına yer veren, onların enerjisini ekranlara taşyan program “Kampüsteyiz” yeni bölümleri ile ekranlarda olacak. Ali Barışık üniversitelere gidecek, sohbetler müzikle süslenecek! TRT Müziğin mikrofon uzattığı gençler hem söyleyecek hem sevdikleri klipleri isteyecekler!

 

HER PAZAR - SAAT 11.30’da DÜN GİBİ

 TRT arşivinde yer alan ve hepimizin ortak hafızasına yer eden eşsiz görüntüler TRT Müzik izleyicilerine nostaljik duygular yaşatıyor.  “Dün Gibi” programı başka hiçbir yerde rastlanmayacak görüntüleri ekranlara taşıyarak tüm müzik tutkunlarını, sevilen sanatçıların zaman yolculuğuna ortak ediyor… “Dün Gibi” programı yeni bölümleri ile müzik tutkunlarının karşısında olacak…

 

HER PAZAR - SAAT 17.00’DE İŞTE O ŞARKI

 Geçmişi canlandıran şarkılar “İşte O Şarkı” programında! Ünlülerin yaşamlarında iz bırakan, her dinlediklerinde kalplerine dokunan şarkılar “İşte O Şarkı” programı ile ekranlara geliyor. TRT Müzik’te yeni başlayan program “İşte O Şarkı” sevilen sanatçıları konuk ediyor ve onların hayatına yer eden, o unutamadıkları şarkıyı, o şarkının canlandırdığı anıları keyifli bir sohbetle ekranlara taşıyor.Diğer Haberler