Müzik Haberleri

TARKAN-MURAT BOZ REKABETİ PAZARI HAREKETLENDİRDİ

22 Nisan 2016 Cuma 21:35

Takvim´den Özge Gürcan´ın haberine göre her albümüyle müzik listeleri ve dijital platformların zirvesine yerleşen Tarkan´ın liderliği sarsıldı. Megastar´ı zirveden indiren isim ise 6 yıl vokalistliğini yapan Murat Boz oldu. Eğitimi ve yeteneği sayesinde "Tarkan´ın vokalisti" imajından sıyrılmayı başaran Boz´un 8 Nisan´da çıkan ´Janti´ isimli albümü, albüm ve dijital platformlarda zirveye yerleşti.

Yakışıklı popçunun albümle aynı ismi taşıyan şarkısının klibinin sadece bir linki, ´youtube´da yaklaşık 9 milyon 500 bin kişi tarafından izlendi. Tarkan´ın albümündeki en sevilen parçası ´Veda Busesi´ ise aynı sitede yaklaşık 1 milyon 300 bin kişi tarafından tıklandı.

Murat Boz´un albümü ve şarkıları, İtunes´da da en çok indirilenler listesinde 1 numaraya yerleşti.

İNSTAGRAM´DA DA SOLLADI

Sosyal medyadaki paylaşımlar ve izlenme oranlarının geneline bakıldığında da Murat Boz, Tarkan´dan 1 ay sonra albüm çıkarmasına rağmen Megastar´ı 10´a katladı. Murat Boz, instagram´daki takipçisi sayısında da ünlü sanatçıya fark attı.

Megastar´ın takipçi sayısı 333 bin kişiyken Boz´u instagram´da 4 milyon 300 bin kişi takip ediyor.

Murat Boz´un rakamsal olarak Tarkan´a karşı elde ettiği bu başarısı da "Boynuz kulağı geçti" yorumları yaptırdı.Diğer Haberler