Müzik Haberleri

SURUÇ İÇİN KONSERLERE İPTAL YA DA ERTELEME

21 Temmuz 2015 Salı 15:56

Radikal.com.tr´nin haberine göre Şanlıurfa´nın Suruç ilçesinde gerçekleşen ve 32 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından Türkiye´nin dört bir yanından çeşitli festival, film gösterimi, konser vb. etkinlikler iptal edildi ya da ertelendi.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Büyükşehir Belediyesi yetkilileri 21 Temmuz´da Karabağlar´da Uğur Mumcu Sosyal Tesisleri´ndeki İlhan Güryalçın (Cem Karaca ve Yol arkadaşları), 22 Temmuz´da Aşık Veysel Sanat Günleri çerçevesindeki Kent Orkestrası ile Aliağa Şakran´da ´Mahallemizde Şenlik Var´, 23 Temmuz´da çim konserleri kapsamında Pentagram, 24 Temmuz´da Dikili´de ´Mahallemizde Şenlik Var´ ve 25 Temmuz´da İnciraltı Açık Hava Tiyatrosu´nda Marsis grubu konserlerinin ertelendiğini açıkladı.

MUNZUR FESTİVALİ DE İPTAL
Tunceli Belediyesi, saldırının ardından bu yıl 7-8-9 Ağustos tarihlerinde yapılması planlanan Munzur Kültür ve Doğa Festivali’ni iptal etti.
Serdar Ortaç Twitter hesabından "Yaşadığımız bu vahim olay sonrası tüm konserlerim ve eğlence organizasyonlarım ertelenmiştir" mesajını paylaştı.
Erzincan´a bağlı Eğin Belediyesi´nin düzenlediği Eğin Festivali iptal edildi.
29 Temmuz´da başlayıp 2 Ağustos´a dek sürecek 22. Malatya Fuarı ve Kayısı Festivali iptal edildi.
Çorum´da 35. Hitit Fuar ve Festivali kapsamında düzenlenecek konser ve eğlence programları iptal edildi.
Adıyaman´da 26 Temmuz´daki Çiğköfte Festivali başka bir tarihe ertelendi.
Antakya Belediyesi Hatay´ın anavatana katılış yıldönümü etkinliklerinin yapılmayacağını açıkladı.
CerModern´de bu akşam yapılacak açık hava filmi gösterimi cumartesiye ertelendi.

SONER KABADAYI´NIN iZMİT KONSERİ DE İPTAL
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kocaeli Fuar Alanı Güneş Sahnesi’nde 22 Temmuz Çarşamba günü yapılması planlanan Soner Sarıkabadayı konseri iptal edildi.
Erbaa Belediyesi tarafından yapılması planlanan ve 26 Temmuz´a dek sürecek 22. Uluslararası Geleneksel ve Kültürel Erbaa Etkinlikleri iptal edildi.
Diğer Haberler