Müzik Haberleri

STAR WARS: GÜÇ UYANIYOR´UN MÜZİK ALBÜMÜ ÇIKTI

19 Aralık 2015 Cumartesi 15:14

Tüm dünyada aynı anda vizyona efsanevi Star Wars: The Force Awakens filminin John Williams tarafından bestelenen soundtrack albümü satışa çıktı.
Star Wars: The Force Awakens orijinal soundtrack albümünü iTunes üzerinden satın almak için http://apple.co/1Jg7YJS adresi kullanılabilir.

Yıllardır dünya çapında milyonlarca hayranı tarafından merakla beklenen filmin müziklerinin yapımını bir kez daha ünlü besteci John Williams üstlendi. Ünlü müzisyenin bu filmin müziklerini yapacağı 2013 yılının Temmuz ayında kesinleşmişti. 2014 yılının başlarında ise Williams filmin müzikleri üzerine çalışmaya başladı.

2015’in Haziran ayında kayıt seansları William Ross şefliğinde başladı. Kayıtlara John Williams da katıldı ve bir kısmını yönetti. Williams’ın belirttiğine göre kayıt seansları fazlasıyla lükstü ve Temmuz’dan başlayarak 5 aylık bir sürece yayıldı. Açılış ve kapanış sekanslarının müziği ise Williams’ın isteği üzerine Gustavo Dudamel şefliğinde kaydedildi. Orkestra film için toplamda 175 dakikalık müzik kaydetti.

Bu görkemli filmin olağanüstü soundtrack albümü bugünden itibaren raflarda ve dijital platformlarda yerini alıyor.

Star Wars: The Force Awakens’i Spotify üzerinden dinlemek için: http://spoti.fi/1NWK5fLDiğer Haberler