Müzik Haberleri

RAMAZANDA CAZ BAŞLIYOR

04 Temmuz 2015 Cumartesi 18:14

Ramazanda Caz bugün başlıyor. İlk konser UNIQ İstanbul Açıkhava Sahnesi’nde, Türkiye’deki Roman Caz akımının öncülerinden Okay Temiz ve Magnetic Band topluluğunun.

Usta yönetmen Jim Jarmusch’un yönettiği, “Only Lovers Left Alive” filminde söylediği şarkıyla ün kazanan ve büyük beğeni toplayan Yasmine Hamdan konseri ise 5 Temmuz Pazar günü yine UNIQ İstanbul Açıkhava Sahnesi’nde olacak.

9 Temmuz Perşembe günü, Fransız Roman Caz geleneğinin önde gelen temsilcilerinden ünlü kemancı Pierre Blanchard & Gypsy Jazz Quartet yoğun istek üzerine yeniden karşımızda olacak!

Ramazanda Caz’ın geçtiğimiz sene müzikseverlere kazandırdığı Fransız Sarayı’nda, 10 Temmuz günü Andre Manoukian Quartet konseri gerçekleşecek. Türk-Roman müziğinin virtüözlerinden usta klarnetçi Yarım Dünya Hasan, ünlü asma davul ustası Hacı Rüstem Çembeli ve ünlü zurna virtüözü Ahmet Özden bu konserde yer alıyor.

Bu sene bir konser de Ankara’da

Ramazanda Caz, ilk kez İstanbul dışına çıkıyor ve Ankara’da müzikseverlerle buluşuyor! 11 Temmuz’da Andre Manoukian Quartet yine, Yarım Dünya Hasan, Hacı Rüstem Çembeli ve Ahmet Özden ile birlikte Fransa Büyükelçiliği Bahçesi’nde konser verecek.Diğer Haberler