Müzik Haberleri

'ÖZKAN UĞUR ÇOK GÜZEL BİR ADAMDI'

08 Temmuz 2023 Cumartesi 19:59

Sözcü Gazetesi, Özkan Uğur'un ardından, sanatçılar ve politikacılardan gelen başsağlığı mesajlarını, saptamaları bir araya getirdi: 

SANAT

Zafer Algöz: “Senin gibi bir dolu yeteneklerle donanmış kaç sanatçı var Özkan ağabeyim. Bulunduğu her ortama enerji katan, neşe saçan büyük adam. Ülkemizin başı sağ olsun. Çok değerli bir sanatçıyı kaybettik. Mekanın cennet olsun Özkanım.”

Hülya Koçyiğit: “Türk pop ve rock müziği MFÖ grubunun kıymetli üyelerinden Özkan Uğur’u kaybettik. Sanat dünyası çok önemli bir değerini daha son yolculuğuna uğurlayacak. Sevgili Özkan Uğur sesiyle, müziğiyle kalplerimizde yaşamaya devam edecek. Özkan Uğur’a Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine sabır diliyorum.”

Yılmaz Erdoğan: “Özkan Ağabeyim ruhun şad olsun.”

Nilgün Belgün: Özkan Uğur’u kaybetmişiz. Çok ama çok üzgünüm. Allah rahmet etsin. Ülkemizin ve ailesinin başı sağ olsun. Çok değerli bir müzik adamıydı.”

Hakan Peker: “Ağabeyimi kaybettik çok üzgünüm. Benim de ‘hayatıma ‘Karam’ şarkımda yaptığın o güzel vokal ile dokundun. Seni çok sevdik Özkan ağabeyim. Sanat camiasının başı sağ olsun ve ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum.”

Işın Karaca: “Özkan’ım… Gittiğin yerde neşeni saçmaya devam edeceksin. İyi ki kişisel olarak seninle omuz omuza çokça çalışma şansım oldu. Yeri geldi öğretmenim oldun, yeri geldi o son notaya vurayım diye fırça attın. İyi ki hayatıma dokundun. Yattığın yerde huzurlu ol. Hayatımdaki yerin tarifsiz. Bugün göklere bir usta gönderdik. Hepimizin başı sağ olsun.”

Kıraç: “Allah rahmet eylesin. Yaşamımızdan bir güzellik daha gitti. Sevgiyle git abi.”

Mahsun Kırmızıgül: “Çok değerli olan Özkan Uğur abimizi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum. Çok güzel bir adamdı. Tam bir gönül adamı. Duruşu, mütevaziliği, kişiliği ile örnek bir sanatçıydı. Kendisine Allah'tan rahmet; yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.”

Sabahat Akkiraz: “Sanat ailemizin kuşkusuz en enerjik ve sevgi dolu müzisyeniydi Özkan Uğur nur içinde uyu sevgili Özkan. Çok üzgünüm.”

Mustafa Sandal: “Seni hep bu güzel gülümsemenle hatırlayacağız. Mekanın cennet olsun Özkan abi”

Yavuz Seçkin: “Bu gidişinle, gençliğimizi unutulmaz anılarımızı da birlikte götürdün Özkan abi… Seni seviyorum, nurlar ışıklar içinde uyu…”

Suat Suna: “Bir efsaneye daha veda ediyoruz bugün, rahat uyu Özkan Abi…”

İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB): “İstanbul Devlet Opera ve Balesi olarak kurumumuzun değerli sanatçılarından Aysun Aslan’ın eşi ülkemizin yetiştirdiği en önemli sanatçılarından biri olan sevgili Özkan Uğur’un vefatının ardından büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Değerli sanatçımızın mekanı cennet, ışığı ve toprağı bol olsun. Başta kıymetli eşi Aysun Aslan olmak üzere, tüm sevenlerine başsağlığı dileriz. Onu hiçbir zaman unutmayacağız.”

POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “Bugün vefat haberini aldığımız, müzik alanında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü sahibi olan, ülkemizin sevilen ses ve sinema sanatçısı Özkan Uğur’a Allah’tan rahmet niyaz ediyor; ailesine, sevenlerine ve tüm sanat camiamıza başsağlığı diliyorum.”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: “Müzik ve sinema dünyamızın güler yüzlü siması, usta sanatçımız Özkan Uğur’a Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve tüm sanat camiamıza başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: “Değerli sanatçı, sinema ve dizi oyuncusu Özkan Uğur'un vefatından dolayı büyük üzüntü duydum. #ÖzkanUğur'a Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve tüm sanat camiasına başsağlığı diliyorum.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: “Sanat camiamızın mümtaz isimlerinden olan, müzik ve sinema alanlarında milli kültürümüze sunduğu değerli katkılarıyla her zaman sevgi ve saygıyla andığımız Sayın Özkan Uğur’un vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri ve sanat camiamıza başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: “'Adımız miskindir bizim. Düşmanımız kindir bizim. Biz kimseye kin tutmayız, cümle alem birdir bize' Filmleri ve şarkılarıyla kültür sanat dünyamızın en sevilen isimlerinden biri haline gelen Özkan Uğur’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum.”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: “Yazdığı ve söylediği şarkılarla, oynadığı karakterlerle hepimizin sevgisini kazanan, neşesiyle ve enerjisiyle sanat dünyamıza değer katan Özkan Uğur'u kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun.”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce: “MFÖ'nün Özkan'ı, Cennet Mahallesi'nin Beter Ali'si, oynadığı tüm dizilerle, söylediği tüm şarkılarla kalbimizde taht kuran kıymetli sanatçımız Özkan Uğur'a Allah'tan rahmet, acılı ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu: “Kıymetli sanatçımız Özkan Uğur’un vefatını büyük üzüntüyle öğrendim. Müzisyen ve oyuncu kimliğiyle bizlere unutulmaz eserler bırakan merhuma Allah’tan rahmet, başta ailesi, MFÖ grubundan arkadaşları Mazhar Alanson ile Fuat Güner olmak üzere tüm sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Ruhu şad mekânı cennet olsun.”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: “Türk Müziği’nin unutulmaz gruplarından MFÖ’nün solisti, canlandırdığı karakterlerle hafızalarımıza kazınan kıymetli sanatçımız Özkan Uğur’a Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânı cennet olsun. Ailesinin, sevenlerinin ve sanat camiasının başı sağ olsun.”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: “Sevgili Özkan Uğur'u kaybettik, çok üzgünüz. Türk müziğine ve sinemasına katkıları unutulmayacak. Ruhu şad olsun.”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu: “Sanatçı Özkan Uğur'u kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisine Allah'tan rahmet; yakınları, sevenleri ve sanatçı dostlarına başsağlığı diliyorum.”

SANAT DEVAM

Melek Baykal: Özkan'ım, canım niye be canım... Ne kadar ümitlenmiştik oysa... Çok üzgünüm çok... Dünyanın en güzel adamını kaybettik... Başta ailesi Aysunuma evladı Alişanıma tüm sevenlerine sanat caminasına sabırlar diliyorum... Sevenlerin seni asla unutmayacak... 

Melek Baykal, aynı zamanda katıldığı canlı yayında gözyaşlarına boğularak "Özkan Uğur çok özel ve güzel bir adamdı. Cennet Mahallesi'nde senelerce birlikte çalıştık. Bizim Beter Ali'mizdi... Çocukla çocuk olurdu, kimseyi kırmayan kocaman kalpli bir adamdı. Onu çok seviyorum. Onu sevmeyen bir insan yoktur. Daha fazla konuşmayacağım çok üzgünüm"
dedi.

Alişan: Çok üzüldüm çok..Dünya iyisi, büyük müzisyen, büyük oyuncu ve en önemlisi kalbi tertemiz birisini kaybettik... Hepimizin başısağolsun... Allah rahmet eylesin, mekanın cennet olsun Özkan Abi...

Hasibe Eren: Özkan Uğur Başımız sağ olsun.

Yonca Evcimik: Yeri doldurulamayacak bir sanatçı. Çok üzgünüm ve şaşkınım. Çok küçük yaştan itibaren tanıyorum. Gerçekten bunu atlatacağını düşünüyordum ben. Herkese pozitif enerji veren bir kişilikti. Hiç onu kızgın kırgın görmedik. Sevenlerine ailesine Allah sabır versin.

Nur Fettahoğlu: Çok üzgünüm...

Edis: Çok büyük bir kayıp olduğunu düşünüyorum, çok üzüntülüyüz. Özkan abinin hiçbir zaman unutulacağını düşünmüyorum. MFÖ'nün şarkıları, çektiği diziler, Filmler, gönlümüze her zaman taht kurmuş bir insandır. Çok üzüntü verici, herkesin başı sağolsun diyorum.

Derya Uluğ: Özkan Uğur’u kaybetmişiz. Üzüntümü tarif edemiyorum çok önemli bi müzisyen harika bi insandı… Mekanı cennet olsun…

Ezgi Mola: Kalbime taş oturdu. Çok üzgünüm çok.

Nebahat Çehre: Işıklar içinde uyu sevgili Özkan Uğur

Rober Hatemo: Çok üzgünüm çok severdim nurlarda uyu Özkancığım büyük usta...

Ceyhun Yılmaz: En eğlencelimiz de gitti… Dünyanın neşesi kaçtı. Özkan Uğur Ruhun şad olsun ağabey.

Yonca Lodi: Hepimizin çok büyük kaybı. Herkesi ele geçiren neşesini anlatabilirim, sonsuz müzik yeteneğini anlatabilirim... O hepimizin Özkan abisiydi. Çok da umutluyduk. Sürekli Fuat abiyle konuşuyorum. Bazı insanlar yıldızlara yakışıyorlar. Yıldız gibi gelip yıldız gibi gidiyorlar. Yok olacak bir enerji değil. Enerjisi çok yüksek bir insandı. Ben küçük yaşlarda tanıştım, bu camiada herkese abi olmuştur. O bir şey söylediğinde hepimiz ağzının içine bakardık. Çok sevdik. Hepimiz için çok büyük bir duayen, çok büyük bir abi, çok büyük bir müzisyeni kaybettik. Ailesine sabırlar dilerim. Fuat abime, Mazhar Alanson'a... MFÖ yok yani şu an. Çok üzgünüm.Diğer Haberler