Müzik Haberleri

ORHAN GENCEBAY, CÜNEYT ARKIN'I DAVA EDİYOR!

30 Mart 2022 Çarşamba 18:16

Cüneyt Arkın’ın ‘Benim Kahramanım Türk Halkıdır’ adlı kitabındaki bir bölümün magazin basınına yansıması sonucunda, Cüneyt Arkın ile Orhan Gencebay arasında polemik doğdu. Arkın kitapta bir anısını anlatırken Kemal Sunal'ın bir arabeskçiden haz etmediğini yazmıştı. Söz konusu arabeskçinin Orhan Gencebay olduğu iddiası üzerine Gencebay ile eşi Sevim Emre çifti TV programına katılarak tekpkilerini dile getirdi.

 

Gencebay, kitapta anlatılan olayla ilgili 2. Sayfa programına telefonla bağlandı. Gencebay, “Cüneyt Arkın’ın yazdığı söylediği her şey yalan, Benim Kemal Sunal ile hiçbir problemim yoktu. Çok sevdiğim takdir ettiğim bir oyuncu Kemal Sunal. Cüneyt Arkın, neden bana iğrenç davranıyor? Benimle neden uğraşıyor? Ben ona hiçbir şey yapmadım. Ben hayatımda kimseyi kırmadım. Ben şarkılarımı başkalarından almadım. Beni Türk halkı buralara getirdi” diye konuştu.

 

Gencebay’ın telefonu alan Sevim Emre, “Avukatlarla konuştum, Cüneyt Arkın'ın kitaplarını toplatacağım. Kitabının reklamını yalanlarla, iftiralarla, Orhan Gencebay’ı kullanarak yapamaz” dedi.

 

Cüneyt Arkın'ın Kemal Sunal ile anısı ise kitapta şöyle yer alıyor: Bir gün Hilton’un lobisinde oturuyoruz. Gözü bir yere takıldı. Baktım, 60 yıllık müzik birikiminin üzerine çökmüş Arap'tan yürüttüğü şarkılarla bir anda meşhur olmuş bir arabeskçi. Asansöre bindi, yukarı çıktı. Kemal Sunal, ‘Bu herif gibiler ancak asansörle yükselir’ dedi.

 

Kitabın diğer bölümünde konu şöyle devam ediyor: Yılmaz Kalkavan’ın yemeğine davetliyiz. Kemal Sunal ve ben iki dirhem bir çekirdek giyinip, davetin yapıldığı otele gittik. Lobi kalabalıktı. Millet asansör bekliyordu, sıraya girdik. O meşhur arabeskçi yine geldi. Yanında televizyoncular, gazeteciler ve dostları vardı. Bizi görünce sevinir gibi yaptı, sonra sinsice sırıttı. ‘Kemal Bey, sizi görmek ne güzel çok sevindim. Bana resminizi imzalar mısınız? ’ Aklınca dalgasını geçiyordu. Kemal hiç duraksamadı, fotoğrafını çıkardı: ‘Hay hay efendim, isminiz neydi? ’Diğer Haberler