Müzik Haberleri

MOHOMBI İLE BERK CAN ARSLAN'DAN 'ZOMBIE' DÜETİ

11 Eylül 2023 Pazartesi 15:47

İsveç asıllı Mohombi, bu ay genç piyano sanatçısı Berk Can Arslan ile Cranberries grubunun hiti Zombie düeti için bir araya geldi. Pitbull, Akon, Jennifer Lopez, J Balvin gibi global isimlerle ortak projelerde çalışmış  Mhombi 2016 yılında ABD Grammy Ödülü’nü, 2015 yılında Latin İtalyan Müzik Ödüllerini ve 2018 yılında Latin Grammy Ödülü’nü kazanmıştı. Berk Can Arslan’ın düet daveti üzerine Türkiye’ye gelen Mohombi, DigiHall Platoları’nda Cranberries’in Zombie şarkısının düet klibi için kameraların karşısına geçti. Şarkının video klibi eş zamanlı olarak tüm sosyal medya platformlarında yayınlanacak.

Klibin başrolünde “yapay zekâ” var

Şarkının klibinde yapay zekâ teknolojisi de ön plana çıkıyor. Çekimde kullanılan sahne ve ışıkların düzenini yapay zekâ üstleniyor. Çekim konseptinde akıllı LED ekranlar şarkıdaki geçişlere göre tepkiler veriyor. Projenin global yapımcı koltuğunda ise dünyaca ünlü Grammy ödüllü global müzik prodüktörü olan Don Weezy ve Tamer Şengül (TAME) yer alıyor. Dünya klasiği olan “The Cranberries”ın Zombie cover projesinin video koltuğunda ise AYO ve TEO gibi birçok dünya yıldızının yönetmenliğini üstlenen ünlü rap yıldızı “Tepki” oturuyor.

Düetin video klibi 28 Eylül Perşembe Türkiye saati ile 23.00’da başlayacak Fas Marakeş’te düzenlenecek kokteyl ile beraber tüm sosyal medya platformlarında eş zamanlı olarak ilk kez gösterime girecek.Diğer Haberler