Müzik Haberleri

LEVENT ALTINDAĞ YAŞAMINI YİTİRDİ

09 Nisan 2021 Cuma 21:05

Müzik dünyasının Levent abisi, nefesli ustası Levent Altındağ namı diğer Baba Levo 67 yaşında yaşamını yitirdi. Sanatçının ölüm haberini sosyal medyada  İBB Orkestralar hesabı "Dünya çapındaki müzikalitesi, farklı müzik tarzlarındaki başarılı icrası ve nüktedan karakteri ile çok özel bir müzisyeni kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü yaşamaktayız. Seni unutmayacağız Levent Altındağ..." paylaşımı ile duyurdu.

KİMDİR?

6 Mayıs 1954'te İstanbul'da doğdu. Babası Erdoğan Altındağ'ın teşviki ile yedi yaşında mandolinle müziğe başladı. Sekiz yaşında akordeon ve piyano çalmayı öğrendi. 

14 yaşında ise nefesli sazları seçti. Orta okulda öğrenimini yarı bırakıp ağabeyi Behiç Altındağ'ın orkestrasında çalmaya başladı. 

Onno Tunç, Şerif Yüzbaşıoğlu, İsmet Sıral, Emin Fındıkoğlu, Neşet Ruacan, Süheyl Denizci, Okay TemizErkan OğurArto Tunç, Nükhet Ruacan ile çalışmalar yaptı. babasının müik okulunda dersler verdi.

Yurt içi ve yurt dışında birçok festivale katılan Altındağ, ayrıca yüzlerce müzik albümünün stüdyo kayıtlarında yer aldı. Stüdyo müzisyenliğinin yanında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda öğrenci yetiştirdi. Diğer Haberler