Müzik Haberleri

'KONSER İPTALLERİNE DAVA AÇACAĞIZ'

20 Eylül 2022 Salı 16:30

Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG) Yönetim Kurulu Başkanı, müzisyen Ferhat Göçer, Aleyna Tilki’nin Çorum'da 24 Eylül'de yapacağı konserin iptal edilmesi üzerine açıklama yaptı.

Cumhuriyet Gazetesi'ne konuşan Göçer, “Bütün bu festivallerde eserler kullanılıyor, bunlar bizim üyelerimizin eserleri ve biz bunlardan telif alıyoruz. Dolayısıyla bu iptallerin tamamı mali, maddi olarak bizim bütün üyelerimizin telif alamamasına sebep oluyor ve maddi olarak bizi etkiliyor. Biz bunlara ilişkin olarak tamamen bunu iptal edenlere karşı zararımızı tazmin edici davalar açacağız. Eser sahibinin, yorumcunun, organizatörün, o organizasyonun, festivalin bütün emekçilerin hepsinin ciddi maddi ve hak kayıpları var burada, bunların yani eser sahiplerinin haklarının takipçisi olacağız. İptal ediliyor ise ilgili makamın bu zararı karşılaması lazım. Biz bu iptallerin tazminat davalarının takipçisi olacağız” dedi.

 

NE OLMUŞTU?

Aleyna Tilki'nin 2022 Pırlanta Pirinç Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Çorum Osmancık'ta 24 Eylül Cumartesi günü vereceği konser MHP’li Osmancık Belediyesi tarafından iptal edilmişti. Konserin iptal gerekçesi olarak Aleyna Tilki'nin LGBTİ+ bireylerle ilgili destek mesajı gösterilmişti.Diğer Haberler