Müzik Haberleri

'İNŞALLAH TARKAN'LA BİR ŞEY YAPMA İMKANIMIZ OLUR'

16 Eylül 2022 Cuma 20:09

Fazıl Say, Halk TV’de ‘İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah’ programının konuğu oldu. Programda Tarkan’ın İzmir’in kurtuluşunun kutlandığı 9 Eylül’deki konserine de değinen Say, “Dünyada bu kadar büyük, muazzam bir konser çok ender. Bu sadece bir konser değil. 9 Eylül İzmir'in Kurtuluşu” dedi.

'TARKAN'IN KENDİ MİLADINDA BİR YENİLİK YAPTIĞINI DÜŞÜNÜYORUM'
Say, toplumun birçok noktada isyanının olduğunu belirterek, "Toplum çağdaş kalmak istiyor, uygar kalmak, ötekileşmemek istiyor. Bunlara cevap var. Aynı zamanda konserler, festivaller iptal ediliyor. Bu en güzel cevap. Toplumun megastarın yanında olması. Tarkan için ise emeğinin karşılığı şu oldu: 20'li yaşlarımızın başında meşhur olmaya başlamıştı ve büyük star olacağı belliydi. Şimdi bir ikinci nesli bu konserle yakaladığını düşünüyorum. Kendi miladında da bir yenilik yaptığını düşünüyorum. Tunç Soyer'i de kutlamak gerek. Vazgeçmediler, gece gündüz... Böyle muazzam oldu” ifadelerini kullandı. 

Tarkan'la bir buluşmada bir araya gelmek istediğini söyleyen Say, "İnşallah onunla beraber bir şey yapma imkanımız da olur. Bir buluşma, kültür sanat ile popüler kültürün buluşması… Aslında benim şarkılarım da kültür sanat ile popüler kültür arasında bir yer bulmuştur. ‘Dört Mevsim’, ‘İnsan İnsan’... Filmlere konu oldu. Şu andaki besteci her şeyi yapabilmeli" diye konuştu. Diğer Haberler