Müzik Haberleri

İLKAY AKKAYA'NIN ŞANLIURFA KONSERİNİN YASAKLANMASI YARGIYA TAŞINDI

23 Eylül 2022 Cuma 18:36

Gazeteduvar.com.tr'nin haberine göre, İlkay Akkaya'nın 25 Eylül tarihinde Şanlıurfa'da vereceği konserin valilik tarafından yasaklanması kararına karşı yürütmenin durdurulması talebi ile valiliğe dava açıldı.Dava dilekçesinde; konsere 3 gün kala etkinliğin yasaklandığı belirtilerek, yasaklama kararının kamu yararı gözetmediği belirtildi. Sanatçıyı dinleyen hayranlarının siyasi kimliklerinin göz önünde bulundurularak yasak kararının alındığı belirtilen dilekçede, davaya konu yasaklama kararında bir somut gerekçe bulunmadığı kaydedildi. Yasaklama kararının ölçülülük ilkesine aykırılık teşkil ettiği için iptal edilmesi gerektiği belirtilen dilekçede, alınan yasaklama kararının keyfi olduğu vurgulanarak şu talepler yer aldı: “Dava konusu işlemin, idarenin savunması alınmaksızın yürütmenin durdurulması, Valiliğin konser iptaline dair işlemin iptaline karar verilmesini talep ederiz.”

Urfa 2’nci İdare Mahkemesi, dilekçeyi inceleyerek şu kararı verdi: “Dava konusu işlem ile bu isleme dayanak teşkil eden bilgi ve belgelerin okunaklı ve onaylı birer örneğinin istenilmesine, Olayın niteliğine ve davanın durumuna göre yürütmenin durdurulması isteminin, davalı idarenin birinci savunması alındıktan ve ara kararı gereği yerine getirildikten sonra incelenmesine, 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu'nun 20. ve 27. maddesinin 5. fıkrası gereğince savunma ve ara kararı süresinin 7 gün olarak belirlenmesine oy birliğiyle karar verildi.” 

"Destek ve dayanışma için yanımızda olan tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler"
Sanatçı Akkaya, yürütmenin durdurulması talebi ile yapılan başvuru kararını, “Yürütmenin durdurulması için yaptığımız başvuruya bugün böyle bir karar çıktı. Bir hafta sonra bakalım sonuç ne olacak. Destek ve dayanışma için yanımızda olan tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler" ifadelerini kullanarak sosyal medya hesabından paylaştı.Diğer Haberler