Müzik Haberleri

HELLBOY'A MÜZİK PANSUMANI

20 Haziran 2019 Perşembe 08:18

Marvel filmlerindeki yeni strateji,yeni prodüksiyonataze ve iddialı parçalar yazdırmak, bunları geçmişin hit şarkılarıyla desteklemek. Gençlik komedisi ‘Shazam! 6 Güç’ için de aynı sistem uygulanmış ve İngiliz besteci Benjamin Wallfish geçmişle bugün arasında iyi bir harman yakalamış.

‘It’, ‘Blade Runner 2029’ gibi işleriyle tanınan Wallfishson dönemin aranan isimlerinden biri. Wallwish’in yönetmen David F. Sandberg’le Lights Out ve Annabelle 2: Creation’dan sonra üçüncü işbirliği olan Shazam! 6 Güç, iki saat boyunca gayet ritmik ve melodik ezgilerle ilerliyor.

Konunun retro yanını temsil edenlerden Don’t Stop Me Now (Queen) ile Eye of The Tiger (Survivor) seyirciyi geçmişe hoş bir yolculuğa çıkarırken, diğer pop parçalar da kıpır kıpır dakikalar vaat ediyor.

Bu hit parçaların peşine takılan ve aile içi dayanışmayı, mücadeleyi, melodramı destekleyen özgün besteler de 100 çalgıcı ile 40 kişilik korodan oluşan orkestranın performansıyla vasatı aşıyor. İnternetteki müzik platformlarından albümü dinleyebilmek olası…

Benjamin Wallfish’in bir diğer işi ise Hellboy. Yeni Hellboy umulan kadar iyi çıkmasa da müziklerine diyecek yok. Oluk oluk kan akarken, aksiyon olanca hızıyla devam ederken müzik de aynı tempoyla filmin birçok defosunu kapatmaya çalışıyor.

Wallfish,filmin sıra dışı soundtrackinde özgün bestelerine kuvvetli popüler parçaları ekliyor ve aslan payını da rock ağırlıklı şarkılara veriyor.

İstisnalar da yok değil. Mesela Los Lobos’tan Cumbia Rosa’yla karşılaşıyorsunuz. Bir başka Latin sanatçı İspanyol Rosalia film için Malamante’yi söylüyor.

Filmde ‘şeytan’ın izi ise XAmbassador’un sıkı brutal rock örneği The Devil You Know’la sürülüyor.

Bunların dışında Muse’dan Psyho,Cilla Black’ten melodik Anyone Who Had A Heart, Alice Cooper’dan 1975 tarihli WellcomeTo My Nightmare, Mötley Crüe’dan Kickstart My Heart var repertuvarda. Hellyboy’un rap yanı ise Stefflon Don’ın 16 Shot ve Stephane Huguenin’in It Was Over Before It Even Began’ıyla tamamen kadınlara emanet edilmiş durumda.Diğer Haberler

PETER JACKSON'DAN BEATLES BELGESELİ
PETER JACKSON'DAN BEATLES BELGESELİ
21 Haziran 2021 Pazartesi 20:58

TEOMAN: 'MÜZİSYENLER ÇOK ZOR DURUMDA'
TEOMAN: 'MÜZİSYENLER ÇOK ZOR DURUMDA'
20 Haziran 2021 Pazar 18:53

ASSOLİSTLERİN KEMANCISI YAŞAMINI YİTİRDİ
ASSOLİSTLERİN KEMANCISI YAŞAMINI YİTİRDİ
14 Haziran 2021 Pazartesi 22:12

SPRINGSTEEN'DEN SADECE AŞILILARA ŞOV
SPRINGSTEEN'DEN SADECE AŞILILARA ŞOV
09 Haziran 2021 Çarşamba 20:45

'GÖLGE KÜLTÜR BAKANI' YAŞAMINI YİTİRDİ
'GÖLGE KÜLTÜR BAKANI' YAŞAMINI YİTİRDİ
03 Haziran 2021 Perşembe 02:06

HAKAN ALTUN: 'BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ?'
HAKAN ALTUN: 'BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ?'
01 Haziran 2021 Salı 21:14