Müzik Haberleri

HARBİYE AÇIKHAVA’DA ‘ULUSLARARASI KONSERLER’ BAŞLIYOR

09 Haziran 2022 Perşembe 17:47

Harbiye Açıkhava Tiyatrosu, uluslararası sanatçıların sahne alacağı ‘34 Calling’ organizasyonuna ev sahipliği yapacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden Kültür AŞ’nin organizasyonuyla düzenlenecek konserler, 11 Haziran Cumartesi günü Hooverphonic with Orchestra ile başlayacak.

34 Calling, 13 Haziran’da kamança ustası Mark Eliyahu’yu dinleyicilerle buluşturacak. Müziğinde Doğu ve Batı’yı harmanlayan Eliyahu’ya sahnede sürpriz isimlerin eşlik edecek. Eliyahu'nun yanı sıra Latin müzik grubu Gipsy Kings by André Reyes de 34 Calling kapsamında, 28 Haziran'da Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu'nda sahneye çıkacak.

Etkinlik programındaki bir başka isim de Montreal, Québec kökenli post rock grubu Godspeed You! Black Emperor olacak. Kayıtlarını Constellation Records ile yayınlayan; post rock sahnesinin öncü ve en önemli gruplarından, Montrealli grup Godspeed You! Black Emperor, 13 Temmuz’da Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda müzikseverlerle buluşacak.Diğer Haberler