Müzik Haberleri

HALUK LEVENT: 'GÖNLÜMÜZ VE KASAMIZ BÜTÜN İHTİYAÇLARA AÇIK'

10 Şubat 2023 Cuma 22:55

Kahramanmaraş depremlerinin ardından, yaptığı çalışmalarla güdeme oturan AHBAP Derneği’nin kurucusu Haluk Levent, sanatçı dostlarıyla bir araya gelip derneğin bütçesi ve yapılacaklarla ilgili bilgi verdi.

Kıvanç Tatlıtuğ, Kenan İmirzalıoğlu, Oktay Kaynarca, Ali Sunal, Elçin Sangu, Hande Erçel, Ezgi Mola, Özge Özpirinçci, Hazal Subaşı gibi birçok ünlü isimle kamera karşısına geçen Haluk Levent, sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımda derneğin faaliyet raporunu paylaştı.

Haluk Levent'in açıklaması:

'Depremin ilk gününden beri ben bölgedeydim, AHBAP arama kurtarma ve gönüllülerimiz de bölgede halen çalışıyor. AHBAP olarak her deprem zamanı gibi bölgeye gideriz, AFAD'la iş birliği protokolümüz var. Onlarla görüşür ve gereli ihtiyaçları çıkartırız. Bu deprem zamanı da öyle oldu.

İlk günden bu yana günlük ihtiyaçların tamamını karşılamaya çalıştık. Ne isteniyorsa oradaki arkadaşlarımızın raporları doğrultusunda gönderiyoruz.

Türkiye'nin birçok yerinden tırlarını gönderemeyenler için destek grupları oluşturduk ve yetkililerle irtibat sağladı. Bizim gönlümüz ve kasamız oradaki bütün ihtiyaçlara açıktır. Halen alımlar yapıp gönderiyoruz.

Bundan sonra da daha önce yaptığımız gibi çalışmaların tamamını raporlayıp sosyal medyadan, faturalarla birlikte yayınlayacağız. Zaten bunu yapıyorduk yapmaya devam edeceğiz

2000 konteynır için Hatay Valiliği'nden izinleri aldık. Diğer iller için de oralardaki arazi durumlarına bakıyoruz, gelen sonuçlara göre konteynır alımları yapacağız. Bunun için ayırdığımız bütçe 400 milyon TL. depremden etkilenen ve bölgede kalmak zorunda olanlar için ruhsal ve fiziksel yaşam koşullarını bir az olsun düzeltmek adına konteynır yaşam merkezleri oluşturmaya karar verdik.

Milli Eğitim Bakanlığı ile bugün görüştük, haber bekliyoruz, tekrar görüşme yapacağız. Düzeltebileceğimiz okulların bütün masraflarını üstlenme kararı aldık, bütçesi 100 milyon TL.

İlgili makamlara teslim edilmek üzere bakıma muhtaç büyüklerimizin her türlü ihtiyacını karşılayacak bakımevleri kurma kararı aldık, bizim için çok önemliydi bunun da bütçesi 100 milyon TL.

Ayrıca bakanlık onayıyla bize verilecek alanlarda öğrenci yurtlarımız için ayırdığımız bütçe 150 milyon TL, çünkü oralardaki öğrenciler yurtlara giremiyor.

Bu projeleri en yakın zamanda hayata geçireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanım, Meclis'te grubu bulunan ve bulunmayan tüm siyasi partileri ve halkımız adına söylüyorum. Bizler bu konuda ne taahhüt ettiysek yerine getireceğiz.

Bütün dostlarım buradalar, günlerdir çalışıyorlar, uğraşıyorlar. AHBAP olarak bize çok destek verdiniz, güvendiniz çok teşekkür ederiz.'Diğer Haberler