Müzik Haberleri

GÜLŞEN'E 10 AY HAPİS CEZASI

03 Mayıs 2023 Çarşamba 23:29

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre, Ataşehir'de 30 Nisan 2022'de verdiği bir konserde İmam Hatip Liselilere yönelik sözleri nedeniyle yargılanan Gülşen Çolakoğlu "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırılarak hükmün açıklanması geri bırakıldı.
İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan Gülşen Çolakoğlu katılmadı. Duruşmada, Çolakoğlu'nun avukatları hazır bulundu.
Duruşma savcısı, Çolakoğlu'nun "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapsini talep ettiği mütalaasını tekrar ettiğini belirtti. Savunma yapmaları için Gülşen Çolakoğlu’nun avukatlarına söz verildi. Avukat Emek Emre, bazı müştekilere yazılan talimatların dönmediğini bu nedenle eksikliklerin giderilmesi gerektiğini belirterek müvekkili hakkında derhal beraat kararı verilmesini ve adli kontrolün kaldırılarak teminat bedelinin iadesine karar verilmesini talep etti. Avukat Altın Mimir ise "Müvekkilimin söylemi tüm İmam Hatipliler'e yönelik değildir, sahnedeki arkadaşına yaptığı bir şakadır. Ayrıca İmam Hatipliler sosyal bir sınıf kategorisinde değildir. Müvekkilimizin beraatini aksi takdirde alt sınırdan uzaklaşılmamasını, lehe hükümlerin uygulanmasını talep ederiz" dedi. Avukat Orhan Müezzinoğlu da söz konusu videoyu çekerek aleni hale getiren kişilerin henüz ifadeye dahi çağrılmadığını vurgulayarak "Müvekkilime yapılan organize eylemler sonucu müvekkilimin de dediği gibi, yargılanmamın tek sebebi isminin Gülşen olmasıdır. Söz konusu sözler ancak 'kaba söz' olarak nitelendirilebilir. Suçun manevi unsuru oluşmamıştır. Cezalandırılması Türk hukuk tarihine kara bir leke olarak geçecektir" diye konuştu. Avukat Ziya Ülker de müvekkilinin kastı olmadığını belirterek beraat talebinde bulundu. 

 Diğer Haberler

LARA FABIAN İSTANBUL'A GELİYOR
LARA FABIAN İSTANBUL'A GELİYOR
23 Şubat 2024 Cuma 17:51

'BATAKLIK MÜZİKALİ' ATAŞEHİR'DE
'BATAKLIK MÜZİKALİ' ATAŞEHİR'DE
20 Şubat 2024 Salı 14:30

QUEEN REKORA HAZIRLANIYOR
QUEEN REKORA HAZIRLANIYOR
19 Şubat 2024 Pazartesi 13:59

ASYA'DA TAYLOR SWIFT KRİZİ!
ASYA'DA TAYLOR SWIFT KRİZİ!
19 Şubat 2024 Pazartesi 10:28