Müzik Haberleri

GRUP YORUM ANKARA´YA GİDİYOR

27 Mayıs 2015 Çarşamba 19:47

Grup Yorum, sanatçı sorumluluğuyla hem grup olarak kendi üstündeki yasakçı tutumlara hem de sanata ve sanatçılara karşı son zamanlarda artan baskılara karşı bisikletlerle Ankara’ya İçişleri Bakanlığı’na bu konuyla ilgili topladığı imzaları götürmek için yola çıktı.
Grup Yorum yaptığı açıklamada: “Meydanlar, halka ve Grup Yorum’a yasaklanmıştır. Bağımsız Türkiye konserimizi yapamadık, 30.yıl konserleri için görüştüğümüz stadları bize yasakladılar. Ama biz onlara Grup Yorum’a ve halka, meydanların, stadyumların yasaklanamayacağını göstereceğiz. Bugün bunu protesto etmek için bir adım atıyoruz. Gebze, Yalova, Orhangazi, Gemlik, Bursa, Bozöyük, Sivrihisar, Eskişehir, Polatlı, Ankara güzergahını izleyerek bisikletlerle Ankara’ya ulaşacağız. Verdiğiniz bu desteğe teşekkür ediyoruz. Her etapta bu desteklerin artarak büyüyeceğine inanıyoruz.” dedi.
Bisikletleriyle yola çıkan Grup Yorum´a 10 bisikletli eylemci eşlik ediyor. Bir hafta boyunca pedal çevirerek Türkiye ´nin dört bir yanında toplanan imzaları İçişleri Bakanlığı’na götürecek olan bisikletlileri 100’e yakın destekçi, türkülerle ve sloganlarla uğurladı.Diğer Haberler