Müzik Haberleri

DUA LIPA TÜRKİYE´YE GELİYOR

06 Temmuz 2018 Cuma 10:36

23 yaşında dünya müzik listelerinin üst sıralarına adını yazdırmayı başaran Dua Lipa , “Regnum Live in Concert” kapsamında 14 Ağustos’ta Antalya Belek’teki Regnum Carya Belek’te sahne alacak.

Bir rock müzisyeninin kızı olarak 1995 yılında dünyaya gelen Dua Lipa , 14 yaşında Christina Aguilera ve Nelly Furtado şarkılarını YouTube üzerinde coverlayıp yayımlayarak müzik kariyerine başlamıştı.

Arnavut kökenli İngiliz şarkıcı Dua Lipa , Spotify´da 8 milyon tekil ve 1,5 milyon albüm satışına ulaşarak 2017’nin en ünlü İngiliz kadın sanatçısı olmuştu.

Adele’den bu yana İngiltere’nin bir numaraya yükselen ilk solo kadın sanatçısı olan Dua Lipa’nın klipleri YouTube´da 1 milyar kez görüntülenmişti. ‘New Rules’ ve son single’ı ´IDGAF´ ile listeleri altüst eden sanatçı, aynı zamanda 5 farklı kategorideki adaylığı ile bu yılki BRIT Ödülleri´nde en çok aday gösterilen sanatçı unvanını da kazanmıştı. Dua Lipa son olarak Şampiyonlar Ligi finalinde sergilediği sahne şovuyla ününe ün katmıştı.Diğer Haberler