Müzik Haberleri

CÜNEYT ARKIN: 'EMEKÇİ KARDEŞLERİM, , SAYINIZ AZALDI AMA YENİLMEDİNİZ'

02 Mayıs 2020 Cumartesi 11:19

Cüneyt Arkın, 1 Mayıs İşçi Bayramı' için yayınladığı mesajda iki büyük işçi konfederasyonunu sarı sendikacılıkla suçlarken, işçilere, ‘Sayınız azaldı ama siz yenilmediniz’ dedi.  Birgün Gazetesi’nde yayınlanan habere göre Arkın’ın 1 Mayıs mesajı şöyle:

‘Emekçi kardeşlerim, emek ve dayanışma bayramınızı kutlarım. Sizler o kocaman nasırlı ellerinizle bu dünyayı inşa ediyorsunuz. Bu memleketin her karış toprağında emeğiniz ve alın teriniz var. Dünyayı var ediyorsunuz, sizler sömürgeci kapitalizmin en büyük düşmanısınız.

Sendikasızlaştırma başladı. Emeğin ve alın terinin değeri ellerinizden alındı, sarı sendikalar başladı. 2 tane büyük sendika şu an düzenin yanında. Devamlı bir ücret konusu vardı. Ama hiçbir zaman sosyal adalet, emek ve alın terinin değerleri, iş güvencesi, demokrasi ve insan hakları konusunda bilgi vermediler sizlere.

Hakça adalet ve dağıtım konusunda da bilgisiz kaldınız. Milyonları bulan işçi sendikası üyeleri binlere düştü. Düzen ne yapıp edip en kalleşçe metotlarıyla işçileri yenmeye çalıştı. Sayınız azaldı ama siz yenilmediniz.’Diğer Haberler