Müzik Haberleri

CORONA İÇİN DEV YARDIM KONSERİ BU GECE TV VE İNTERNETTE

18 Nisan 2020 Cumartesi 16:19

Oscarlı şarkıcı Lady Gaga (34) öncülüğünde sağlık çalışanları ve pandemiyle mücadele adına tarihi bir dijital konser düzenleniyor. Yardım konseri One World: Together At Home (Tek Dünya: Hep birlikte evde) Global Citizen ve Dünya Sağlık Örgütü iş birliğinde yapılıyor.

DENEYİMLERİNİ PAYLAŞACAKLAR

Dünyanın her köşesinden ünlü sanatçıların evlerinden sergileyecekleri performanslarla, sağlık çalışanlarına şükran sunmak ve onları desteklemek için yapılacak One World: Together At Home konserinde doktorların, hemşirelerin ve ailelerinin yaşadıkları deneyimler de paylaşılacak.

43 ÜLKEDE YAYINLANACAK
Corona virüs salgınıyla mücadeleye destek kapsamında, One World: Together at Home etkinliğini Ortadoğu, Kuzey Afrika, Asya Pasifik, Fransa, Kuzey Amerika ve Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 43 bölgede canlı olarak yayımlayacak. 1985’te düzenlenen Live Aid’den bu yana görülen en büyük yıldızlar karması olacak konser Global Citizen’ın internet sitesi, sosyal medya hesapları ve YouTube dahil pek çok platformdan izlenebilecek. Türkiye saatiyle 21.00'de başlayacak özel programı ve konseri ABDli ünlü talkşovcular sunacak. Organizasyon youtube un yanında BeIN HD 1 numaralı kanalda da ekranlara gelecek.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR VE DESTEK

Uluslararası alanda en geniş katılımlı sivil hareketlerden biri olan Global Citizen ve Dünya Sağlık Örgütü’nün ortak çalışmalarıyla hayata geçirilen ‘One World: Together at Home’ etkinliği, tüm dünyada Kovid-19 salgınından etkilenen insanlar arasındaki birlik ve dayanışmayı sergilemenin yanı sıra insan hayatını korumak için en ön cephede mücadele veren sağlık çalışanlarına teşekkür etmek ve onlara hak ettikleri desteği vermeyi amaçlıyor.

DEV KADRO

Küratörlüğünü Lady Gaga’nın yapacağı One World: Together At Home özel yayınında, Alicia Keys, Amy Poehler, Andrea Bocelli, Awkwafina, Billie Eilish, Billie Joe Armstrong of Green Day, Burna Boy, Camila Cabello, Celine Dion, Chris Martin, David & Victoria Beckham, Eddie Vedder, Ellen DeGeneres, Elton John, FINNEAS, Idris and Sabrina Elba, J Balvin, Jennifer Lopez, John Legend, Kacey Musgraves, Keith Urban, Kerry Washington, Lang Lang, Lizzo, LL COOL J, Lupita Nyong’o, Maluma, Matthew McConaughey, Oprah Winfrey, Paul McCartney, Pharrell Williams, Priyanka Chopra Jonas, Sam Smith, Shah Rukh Khan, Shawn Mendes, Stevie Wonder, Taylor Swift ve Usher gibi özel isimler ekranlarda olacak.

 

 

 

 

 Diğer Haberler