Müzik Haberleri

BÜLENT ERSOY İLE SAZCILARI BARIŞTI

06 Eylül 2022 Salı 09:24

Hürriyet Gazetesi’nde Sayit Durmaz imzasıyla yayınlanan haberde, Bülent Ersoy ile geçen yıl KKTC'de cezaevine giren orkestrası arasındaki buzların eridiği, bir yıl sonra yeniden bir araya gelen Ersoy ve müzisyenlerin barış yemeği yediği bildirildi. 
Bülent Ersoy ile orkestrası geçen yıl konser için KKTC’ye gitmiş, müzisyenler PCR testlerinin sahte olduğu gerekçesiyle tutuklanarak
bir ay hapiste kalmıştı. Şef Onur Özelçağlayan ve ekibi, olayın ardından “Bizimle hiç ilgilenmedi” diyerek Bülent Ersoy’la artık çalışmayacaklarını açıklamış, ünlü sanatçı da “Nankörler” diyerek tepki göstermişti. Ersoy, orkestrasıyla önceki akşam Arnavutköy’de barış yemeği yedi.
Bülent Ersoy, barıştıkları için mutlu olduğunu söyledi: “Her ailede, anne ile evlatları arasında bazen böyle şeyler olabiliyor. Ben bunu ‘ana kucağına dönüş’ olarak görüyorum. Bu geçen süre içinde de sürekli konuşuyorduk. Ben orkestramda kim olursa olsun okurum ama göz göze geldiğim vakit ne istediğimi anlayabilecek çalışma arkadaşlarım olmasını isterim. O başka bir işçilik, ayrı bir sanat. Başta sayın şef olmak üzere hepsi çok kuvvetli çocuklardır. Bu ekip öyle bir ekip. Kısacası ana kucağına geri döndüler’, dedi.
Orkestra şefi Onur Özelçağlayan, Bülent Ersoy için “Kıymetli solistimiz. Bizim gerçekten ablamız, divamız. Onunla yıllarımız geçti. Evet, üzücü olaylar yaşandı ama hepsi geride kaldı. Bundan sonra yeni repertuvarımızla şahlanarak devam edeceğiz” diye konuştu.Diğer Haberler