Müzik Haberleri

BEYOĞLU HAYAL KAHVESİ KAPANIYOR

21 Mart 2017 Salı 20:42

Hürriyet Gazetesi´nde Dinçer Gökçe imzasıyla yayınlanan habere göre İstanbul´un en simge mekânlarından biri olan Beyoğlu Hayal Kahvesi kapanıyor. Kapatma kararının Mayıs ayı sonunda işleme konulacağı öğrenildi. Hurriyet.com.tr´nin edindiği bilgilere göre ünlü mekanın kapanmasına gerekçe ise işlerin azlığı. Müşteri azlığı ile birlikte artan giderlerin karşılanamadığı belirtiliyor. Beyoğlu Hayal Kahvesi´nin kurucusu Hasan Fehmi Yaşar ise "Her ay zarar ediyoruz. Çok direndik. Ama, 25 yıl sonra da olsa yine Beyoğlu´na döneriz. Beyoğlu´nda kopma olmaz" dedi.

´ÇOK DİRENDİK DAYANAMADIK´

Beyoğlu Hayal Kahvesi´nin kurucusu ve sahibi H Fehmi Yaşar, Hürriyet Dünyası´na konu ile ilgili şunları söyledi: "Beyoğlu bizim doğduğumuz yer, hayat hikayemizin yazıldığı yer. Beyoğlu benim evim. Bizim Beyoğlu´ndan kopmamızın imkanı yok. Kopma olmaması için elimizden geleni yapacağız. Ancak bazen yönetemeyeceğimiz riskler oluyor. Biliyorsunuz Beyoğlu´nda onlarca marka kapandı. Daha da direnebilirdik; Afrika Han´dan çıkarıldık. Buranın da mal sahibi binasını başka şekilde kullanacak. Her ay 25 yila ragmen ciddi biçimde zarar ediyoruz. Çok direndik. Bu yıl korkunç bir hal aldı. Bu gün yarın yada 25 yıl sonra da olsa Beyoğlu´na dönmek bizim için vazgeçilmez bir hedef olacak. En büyük kişisel arzum bu. Uygun bir bina bulursak, bu ruhu taşıyacağına inandığımız bir bina, yeniden ve coskuyla açarız hikâyemizi kaldığı yerden sürdürüruz."
1992 yılından beri İstanbul gece hayatına yön veren mekanlardan biri olan Beyoğlu Hayal Kahvesi´nde çeşitli gruplar canlı performans sergiliyordu.Diğer Haberler

LARA FABIAN İSTANBUL'A GELİYOR
LARA FABIAN İSTANBUL'A GELİYOR
23 Şubat 2024 Cuma 17:51

'BATAKLIK MÜZİKALİ' ATAŞEHİR'DE
'BATAKLIK MÜZİKALİ' ATAŞEHİR'DE
20 Şubat 2024 Salı 14:30

QUEEN REKORA HAZIRLANIYOR
QUEEN REKORA HAZIRLANIYOR
19 Şubat 2024 Pazartesi 13:59

ASYA'DA TAYLOR SWIFT KRİZİ!
ASYA'DA TAYLOR SWIFT KRİZİ!
19 Şubat 2024 Pazartesi 10:28