Müzik Haberleri

BEYOĞLU GÜZELLEŞTİRME DERNEĞİ'NDEN İSTANBUL VALİSİNE MÜZİK YASAĞI TEŞEKKÜRÜ

06 Aralık 2022 Salı 21:19

İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısının ardından tezgahların kaldırılması ve sokak müzisyenliğinin yasaklanması üzerine Beyoğlu Güzelleştirme Derneği, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'ya teşekkür etti.
Gazeteduvar.com.tr'de Ferhat Yaşar imzasıyla yer alan habere göre, Taksim İstiklal Caddesi'nde yaşanan saldırının ardından sokak müzisyenleri ve performans sanatçılarına kapatıldı. İstanbul Valiliği'nin kararı kapsamında caddeye seyyar satıcı giremiyor, sokak sanatçıları caddede şarkı söyleyemiyor. 
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın aldığı karar sonrası Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği, İstiklal Caddesi'nin girişine, “Sayın Valim Ali Yerlikaya; sayenizde Beyoğlu nefes aldı ve tüm olumsuzluklardan arındı. Beyoğlu esnafı olarak size sonsuz teşekkürler…” yazılı pankart astı. 
Dernek başkanı asistanı Kübra Yılmaz, İstiklal Caddesi'ndeki hangi ‘olumsuzlukların’ giderildiğine ilişkin soruya şu yanıtı verdi: 
“Dernek tarafından olumsuzluklar giderildi. İstiklal Caddesi’ndeki kötü ses, kötü görüntü, işportacılardan temizlendi. Vali Ali Yerlikaya’nın almış olduğu son karara istinaden yapılmış olan bir teşekkür.”

 Diğer Haberler

LARA FABIAN İSTANBUL'A GELİYOR
LARA FABIAN İSTANBUL'A GELİYOR
23 Şubat 2024 Cuma 17:51

'BATAKLIK MÜZİKALİ' ATAŞEHİR'DE
'BATAKLIK MÜZİKALİ' ATAŞEHİR'DE
20 Şubat 2024 Salı 14:30

QUEEN REKORA HAZIRLANIYOR
QUEEN REKORA HAZIRLANIYOR
19 Şubat 2024 Pazartesi 13:59

ASYA'DA TAYLOR SWIFT KRİZİ!
ASYA'DA TAYLOR SWIFT KRİZİ!
19 Şubat 2024 Pazartesi 10:28