Müzik Haberleri

BEATLES'DAN İKİ YENİ COME TOGETHER YORUMU

24 Eylül 2019 Salı 14:39

Beatles grubunun klasikleşmiş albümleri Abbey Road'un açılış parçası Come Together'ın iki yeni versiyonunu paylaşıldı. Biri yayınlanmamış bir stüdyo kaydı, diğeri ise şarkının yeni bir miksi. Her iki versiyon da Abbey Road albümünün 27 Eylül 2019'da yayınlanacak yeni baskısında yer alacak. Bu yeni baskı, albümün 50. yılını kutlamak için çıkarılıyor. Rolling Stone dergisinde yer alan habere göre, performans çiğ ve heyecan verici; Lennon’ın sesi “He holds you in his arms, you can feel his disease” dizesinde çatlıyor. Grup çalmayı kesiyor, Lennon da çığlık atmayı bırakıp ağır ağır konuşmaya başlıyor ve birden "He roller-coaster, he got early warnin' ... he's got teenage lyrics" dizelerini öylüyor.

Come Together'ın 2019 miksi de yapımcı Giles Martin (George Martin'in oğlu) ve mühendis Sam Okell'in albümüm tümüne yaptığı remiksin bir parçası. Bu yeni miks, stereo, 5,1 ses sistemlerine ve Dolby Atmos'a uygun olacak.

Abbey Road'un 50. yıldönümü baskısı, albümün remiks versiyonunun yanı sıra 23 stüdyo kaydı ve demoyla birlikte, Paul McCartney'nin sunuş yazısını yazdığı bir kitap da içeriyor.Diğer Haberler