Müzik Haberleri

ALLIANZ MOTTO MÜZİK'TEN YENİ BELGESEL: 'SESLER VE SURETLER'

14 Eylül 2022 Çarşamba 18:34

2015'den bu yana Allianz Türkiye’nin kurumsal YouTube kanalı olarak beğeni toplayan Allianz Motto Müzik, 'Sesler ve Suretler' isimli yeni belgesel serisiyle doğadaki farklı seslerin dönüştüğü suretlere ışık tutan içerik sunuyor. Sesler ve Suretler isimli mini belgesel serisinin 'Water is Life-Su Hayattır' temalı ilk bölümünü 04 Eylül Pazar günü izleyicilerle buluşturan Allianz Türkiye, gezegenin birincil kaynaklarından suyun önemine vurgu yapan çalışmaya imza attı.

Dört bölümden oluşacak mini belgesel serisinin ilk bölümü, geleneksel Türk müziğini elektronik müzik ile birleştiren Baba Zula grubunun kurucularından Murat Ertel’in anlatımıyla ekrana yansıyor. Allianz Motto Müzik YouTube kanalında yayına giren belgeseli Gökçe Kaan Demirkıran yönetiyor.

Sesin ilk yankısı, doğada duyuluyor
Sesler ve Suretler belgesel serisinde sesin aslında doğa ile başladığına dikkat çekiliyor. Tıpkı insan gibi sesin de doğanın bir parçası olduğunun vurgulandığı belgeselin ilk bölümünde Murat Ertel ile İstanbul’un farklı semtlerinde doğaya ait sesler yakalanmaya çalışılıyor. İstanbul’un farklı mekanlarında, sokaklarında, şehrin tam ortasında doğanın izlerini arayan Ertel’in yolculuğu; izleyenlere doğa ile ilgili farklı bir bakış açısı kazandırıyor. İstanbul’un meşhur poyrazının, Haliç’in balıklarının, tarihi yarımadanın çınarlarının konu alındığı projede Murat Ertel’in arayışı, doğanın ne kadar yitirildiğini gözler önüne seriyor. 
Yaklaşık 20 milyonluk nüfusuyla baş döndürücü ve kaotik bir şehir olan İstanbul, tarih boyunca ayakta kalan bir doğaya sahip. Serinin ilk bölümü, metropolde bu doğadan ne kadar uzakta olduğumuzu da gözler önüne seriyor. Doğaya ve doğadaki seslere farklı açılardan bakmayı amaçlayan belgesel, tüm karmaşanın içerisinde aslında doğanın yok olmadığını çarpıcı örneklerle ortaya koyuyor. 
 

 Diğer Haberler