Müzik Haberleri

300 ÇOCUK AYNI SAHNEDE BARIŞ İÇİN ÇALACAK

12 Kasım 2015 Perşembe 11:58

Barış İçin Müzik Vakfı, 2015 yılında 10. yaşını kutluyor. Mümkün olduğu kadar fazla çocuğa karşılıksız müzik eğitimi olanağı sağlayarak barışın sesini müzikle duyurmak için çalışan Barış İçin Müzik Vakfı’nın 10. yıl kutlaması 15 Kasım saat 17.00’de Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin desteği ve ev sahipliğinde özel konserle gerçekleştirecek.
300 çocuğun aynı sahnede buluşacağı konserde, Barış için Müzik Vakfı’nın farklı düzeylerdeki orkestraları Vivaldi (7-12 yaş), Mozart (10-18 yaş) ve Beethoven (14-19 yaş) orkestralarını beş farklı şef yönetecek.
Vakfın sanat yönetmeni Sascha Goetzel, sürekli şefi Samuel Matus, vakıf eğitmenlerinden Özmen Genç, hem Barış için Müzik Beethoven Orkestrası üyesi olan hem de Vivaldi Orkestrası eğitmenliğini sürdüren Nihan Türkyılmaz (viyola) ile Ebru Kara (keman) sahnede şef olarak yer alacak. Konserin konuk orkestrası ise Barış İçin Müzik Vakfı’na benzer bir modelle çalışmalarını sürdüren Eskişehir Tepebaşı Çocuk Senfoni Orkestrası olacak. 10. Yıl Konseri’nin sunuculuğunu ise Yekta Kopan üstelenecek.Diğer Haberler