Müzik Haberleri

´İNGİLİZ KRALİYET FİLARMONİ´ SEZEN AKSU ÇALACAK

22 Kasım 2015 Pazar 20:18

İngiliz Kraliyet Filarmoni Orkestrası, 40´ıncı sanat yılını kutlayan Sezen Aksu´nun şarkılarını yorumlayacak. Klasik müzik dışında pop, rock müzik türlerinde de çalışmalar yapan, Pink Floyd, Oasis, Queen, George Michael, Sting, ABBA gibi ünlü isimlerin albümlerinde de yer alan 69 yıllık İngiliz Kraliyet Filarmoni Orkestrası (The Royal Philharmonic Orchestra), Sezen Aksu’nun unutulmaz 15 bestesini, Erdal Kızılçay´ın düzenlemeleriyle çalacak.
Polimeks Holding’in 20’nci yılı için gerçekleştirilecek proje,Sezen Aksu’nun 40’ıncı sanat yılında gerçekleştiriliyor olması bakımından da önem taşıyor.
Marcello Rota’nın yöneteceği 70 kişilik orkestraya, 50 kişiden oluşan İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Korosu eşlik edecek.
10 Aralık gecesi, İstanbul’da Sezen Aksu’nun da yer alacağı özel konuklar için sahnelenecek konser, 11 Aralık’ta da Zorlu PSM’de müzikseverlerle buluşacak. Canlı ses ve görüntü kaydı yapılacak konserin CD ve DVD’si Universal etiketi ile dünyada satışa sunulacak. Konserin, 2016 yılında Londra Royal Albert Hall’da da tekrarlanması planlanıyor.Diğer Haberler