Müzik Haberleri

´BENİMLE OYNAR MISIN´ SATIŞA ÇIKTI

31 Temmuz 2015 Cuma 16:27

Müzisyen, yapımcı, müzik yazarı, programcı Afşin Akın ile İstanbul Kadıköy’deki plak mağazasıMüzisyen, yapımcı, müzik yazarı, programcı Afşin Akın ile İstanbul Kadıköy’deki plak mağazası Rainbow45 Records ‘ın yöneticisi Salih Karagöz bir araya gelip Bülent Ortaçgil ‘in 1974 tarihli uzunçaları ‘Benimle Oynar Mısın´ı plak formatında yeniden yayına hazırladı.
Türk Pop Müziği ‘nin en iyi yapıtlarından birisi olan ve dönemi itibarıyla bir köşe taşı sayılan bu kült albüm, açılır kapaklı, 180 gr. ağırlığı ve yüksek ses kalitesinde, ayrıca kapak içinde yer alan özel ekiyle birlikte yenilenmiş tasarımıyla tüm Türkiye’de plakseverlere sunuldu.
Ali Kocatepe’nin prodüktörlüğünde, Onno Tunç ‘un düzenlemeleriyle gerçekleşmiş albümde söz ve müziği Ortaçgil´e ait şarkılar bulunuyor: Olmalı mı Olmamalı Mı, Şık Latife , Benimle Oynar Mısın, Yüzünü Dökme Küçük Kız, Sen Varsın, Günaydın, Anlamsız, Yağmur, Her Şey Sevgiyle Başlar, Bahar Türküsü, Suna Abla, Dört Kişilik Düş, Sen Varsın.
Kayıtlarında Ortaçgil´den başka piyanoda Ergun Pekakçan, vibrafon,flüt ve trombonda Attila Özdemiroğlu, davulda Cezmi Başeğmez , geri vokallerde ve aynı zamanda Sona Sırapyan’la birlikte albümün kapağındaki illüstrasyon ve tasarımı da gerçekleştirmiş Nükhet Ruacan´ın yer aldığı albüm, büyük müzik marketlerde, İstanbul’un seçkin plak dükkanlarında ve rainbow45records.com web sitesinden satışa sunuldu.


Diğer Haberler