Müzik Haberleri

´BACH GÜNLERİ´NE DEVAM...

18 Aralık 2015 Cuma 07:44

Açılışı Ekim ayında ünlü Estonyalı topluluk Hortus Musicus’un çok beğenilen konseriyle gerçekleştirilen 12. Bach Günleri’nin devamı 19 Aralık’ta İstanbul’da başlayacak ve ilk kez Ankara’ya da uzanacak.

Biletleri günler öncesinden tükenen sihirli viyolonselci Jiri Barta, 19 Aralık Cumartesi saat 20.00’de İstanbul Deniz Müzesi’nde ve 20 Aralık Pazar saat 19.00’da Ankara Akün Sahnesi’nde, J.S. Bach’ın bütün çello suitleriyle müzikseverlere güzel bir akşam vaat ediyor.

Dünyanın en iyi org ve klavsen virtüözlerinden Benjamin Alard, 21 Aralık Pazartesi Ankara Akün Sahnesi, 24 Aralık Perşembe saat 20.00’de İstanbul Deniz Müzesi’nde Bach’ın en sevilen ve klasik müzikle ilgilenen hemen herkesin evinde kaydı bulunan eseri Goldberg Varyasyonları’nı klavsenle seslendirecek.

Bach Günleri Yeni Yıl Konserleri
Avrupa’nın en eski Barok Müzik topluluğu Hortus Musicus’un efsanevi kemancısı ve direktörü Andres Mustonen bu sefer caz quarteti ile Türkiye’ye geliyor. Mustonen Art Jazz Quartet, 22 Aralık Salı saat 20.00’de Bach caz yorumuyla İstanbul Deniz Müzesi’nde olacak. Topluluk 23 Aralık Çarşamba saat 20.00’de Ankara Next Level Alışveriş Merkezi’nde Bach Günleri’nin Ankaralılar’a yılbaşı hediyesi olarak ücretsiz olarak sahne alacak. Bu muhteşem konserin ardından verilecek after party ile yılbaşı eğlencesi devam edecek.

Fransız Kültür Merkezi ve Estonya Büyükelçiliği tarafından desteklenen 12. Bach Günleri, Benjamin Alard’ın 24 Aralık Perşembe günü saat 20.00’deki Bach Goldberg Varyasyonları konserleriyle İstanbul Deniz Müzesi’nde sona erecek.Diğer Haberler