Sinema Haberleri

TÜRK VE ARJANTİNLİ SİNEMACILAR BUGÜN BULUŞUYOR

04 Nisan 2024 Perşembe 09:49

Arjantin merkezli Pi Arte TV, Türk ve Arjantinli sinemacıları ilk kez buluşturuyor.  4 Nisan Perşembe günü saat 17:00’de Üsküdar’daki A11 Hotels Bosphorus Sultan Salonu’nda düzenlenecek ilk buluşmaya Arjantin ve Latin Amerika’nın önemli yönetmen-yapımcısı Fernando Spinner, Arjantinli oyuncular Natacha Mendez ile Moro Angliheri, yönetmen Ezel Akay, oyuncu Teoman Kumbaracıbaşı  ve  Tims’in Uluslararası Operasyonlar Direktörü Selin Arat katılıyor.
 Pi Arte TV Yöneticisi M. Mircan  K., buluşmayla ilgili şu bilgileri verdi: “Bilindiği üzere, bu aralar Türk dizileri Arjantin’de çok popüler. Dolayısıyla bu buluşmanın iki ülke arasındaki kültürel yakınlaşmayı daha da arttırıp, ortak yapımları gündeme getireceğine inanıyorum.
 Arjantin İstanbul Başkonsolos Yardımcısı  Fabiana Ines Lopez ile Arjantin Ticari ve Kültürel Birim Asistanı Tatyana Petruk da buluşmaya katılıyor. Pi Arte TV olarak iki ülke arasındaki sanatsal ve kültürel yakınlaşmayı arttıracak adımlar atıyoruz. Bu yeni adımımızla hem iki ülkenin sanatçıların tanışıp hem de ortak yapımları, sanatsal iş birliklerini konuşmalarını sağlayacağız.  Biz de çalışmalarımıza yenilerini de ekleyip iki ülke arasında kurduğumuz kültür köprüsünü daha da güçlendirecek adımlar atacağız.”

Tarih        :  4 Nisan 2024 Perşembe
Saat         :  17.00
Yer            :  A11 HOTELS BOSPHOURS SULTAN SALONU

Adres       : Mimar Sinan, Paşa Limanı Cad. No: 4 Üsküdar/ İstanbulDiğer Haberler