Sinema Haberleri

'SENARİST BİRLİĞİ’NDEN SAFA ÖNAL ONUR GECESİ

14 Nisan 2023 Cuma 14:06

Senarist Birliği (SENARİSTBİR), 15 Nisan 2023 Cumartesi “SAFA ÖNAL ONUR GECESİ” düzenliyor. İstanbul Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde saat 19.30’da başlayacak “SAFA ÖNAL ONUR GECESİ”ne yazarın dostları, izleyenleri, sinemaseverler katılacak. 
Filme çekilmiş 395 adet senaryosuyla Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başaran senarist Safa Önal, 93 yaşında üretmeyi sürdürüyor.  Önal'ın yapıtları arasında Vesikalı Yârim, Ağaçlar Ayakta Ölür, Ah Güzel İstanbul, Ah Müjgân Ah, Dilâ Hanım, Tatar Ramazan, Tatlı Nigâr, Doktor Civanım gibi pek çok kült olmuş filmin senaryosu bulunuyor. 

SENARİSTBİR Yönetim Kurulu, anlamlı gecede usta senarist Safa Önal’a onur ödülü ile saygılarını sunacak ve hiç telif alamamış  emektar senaryo yazarlarına emek ödülü takdim edecek. Gecede ayrıca, Safa Önal’ın üst jüri olarak seçtiği on ulusal film içinden SENARİSTBİR üyelerinin oyları ile “Safa Önal Seçkisi İçinden En İyi Senaryo” ödülünü verilirken, yine üyelerin oyları ile seçilen “En İyi Safa Önal Senaryosu” ödülleri sahiplerine sunulacak. 
 

 Diğer Haberler