Sinema Haberleri

KEN LOACH: 'UMUT POLİTİK BİR MESELEDİR'

27 Mayıs 2023 Cumartesi 11:26

76. Cannes Film Festivali'nde bulunan ünlü yönetmen Ken Loach, ‘Umut politik bir meseledir. Bir şeyleri değiştirebileceğini düşünüyorsan umut edersin. Gücüne inanmıyorsan, çaresizsin demektir’ dedi.

17 Haziran'da 87. yaş gününü kutlayacak İngiliz yönetmen, fabrikaların kapandığı, Kuzey Doğu İngiltere'deki bir pubın adını verdiği yeni filmi The Old Oak için bulunduğu 76. Cannes Film Festivali’nde medyayla yaptığı toplantıda sorulara yanıt verirken, ‘Bugünün en önemli üç sözü güç, dayanışma, direniştir. Aynı zamanda farkındalık kazanmak, durumumuzu bilmek ve anlamak için mücadele etmemiz gerekmektedir. Organize olmanız için bir programınız olmalıdır. Çünkü program gücü değiştirir, işçi sınıfına devreder ve büyük ekonomik güçlerin elinden alır. Dijital toplumun insanları birbirinden uzaklaştırdığına inanıyorum. Bu da görevimizi daha zorlaştırıyor.’ dedi.

The Old Oak, Suriyeli mültecilerin köye gelmesinin ardından kapatılmakla tehdit edilen bir barın sahibi TJ Ballantyne'in hikayesini anlatıyor. TJ,  Suriyeli genç bir kadın olan Yara ile tanışır. Köyün üzerine çöken gerilimlere ve önyargılara rağmen iki karakter arasında beklenmedik bir dostluk doğar.Diğer Haberler

BİLAL 'GÜLDÜR GÜLDÜR'E DÖNÜYOR!
BİLAL 'GÜLDÜR GÜLDÜR'E DÖNÜYOR!
22 Mayıs 2024 Çarşamba 16:30

GORA'NIN DEVAMI GELİYOR
GORA'NIN DEVAMI GELİYOR
21 Mayıs 2024 Salı 10:15

GÜLDÜR GÜLDÜR SHOW'A GERİ DÖNÜYOR
GÜLDÜR GÜLDÜR SHOW'A GERİ DÖNÜYOR
18 Mayıs 2024 Cumartesi 15:30

ERKAN YOLAÇ YAŞAMINI YİTİRDİ
ERKAN YOLAÇ YAŞAMINI YİTİRDİ
17 Mayıs 2024 Cuma 15:32