Sinema Haberleri

GREV PAZARLIĞINDA BAŞROL TOM CRUISE'UNDU

18 Temmuz 2023 Salı 17:00

The Hollywood Reporter’ın haberine göre Hollywood’daki oyuncu grevi öncesi Tom Cruise, Oyuncular Birliği ‘yle (SAG-AFTRA) ile Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği (AMPTP) arasında Haziran’da oturulan pazarlık masasında yer aldı.

Haberde Cruise’un pazarlık masasında, öncelikle film ve televizyon ağlarını, stüdyoları ve akış hizmetlerini temsil eden AMPTP'yi şu anda grevle olan senaristlerin yerine devreye sokulmaya çalışılan yapay zeka (A.I.) için bir düzenleme oluşturmaya çağırdı.

Cruise, ayrıca SAG-AFTRA'dan, grev başlarsa oyuncuların filmlerin tanıtımına katılmasına izin verilmesini istedi. Pandemi sonrası sinema salonlarının eski dolu günlerine dönebilmesi için bunu gerekli gördüğünü anlattı. SAG-AFTRA'nın grev uygulamasında röportajların, turnelerin, festival katılımlarının veya sosyal medya tanıtımlarının yasaklanması var.

GÖREVİMİZ TEHLİKE SETİ KAPANDI

Grevle birlikte birçok TV ve sinema yapımının hazırlıkları dururken dururken Mission: Impossible-Ölümcül Hesaplaşma-Birinci Bölüm’den sonra çekimlerine geçilen ikinci bölümün çalışmalarına ara verildi. Filmin 28 Haziran 2024'te vizyona girmesi planlanıyor.Diğer Haberler