Sinema Haberleri

FRANSA'DA ATATÜRK FİLMİNE TEPKİ!

26 Ocak 2024 Cuma 19:06

T24.com.tr’nin haberine göre, Ermeni komitelerin 'Atatürk' filmine tepkilerine bir yenisi eklendi. Fransa'daki Ermeni Davasını Savunma Komitesi (Comité de Défense de la Cause Arménienne / CCDA) sosyal medya hesaplarından 'Atatürk' filmine karşı; "Atatürk'ü öven bir film Fransa'da birçok kentte gösterime girdi. Aynı şekilde Hitler'in övüldüğü bir film gösterimine izin verir miydik? Bütün insan hakları savunucularını, Ermenilere yönelik nefretin bu şekilde desteklenmesine karşı çıkmaya çağırıyoruz." açıklaması yaptı.

Ermeni Davasını Savunma Komitesi'nin yürüttüğü bu kampanyaya tepki Kültür ve Turizm Bakan Yrd. Dr. Batuhan Mumcu'dan geldi. Mumcu, sosyal medya hesabından komitenin paylaşımını alıntılayarak 'Atatürk' filmi posteri önünde bir fotoğrafını paylaştı ve; "Umarım bu filmi beğenirsiniz!" dedi.

2023 ağustos ayında Amerika Ermeni Ulusal Komitesi'nin (ANCA) yürüttüğü kampanyadan sonra Disney+, 'Atatürk' dizisini yayından kaldırmıştı; yapımcılar bu karardan sonra diziyi sinema filmine dönüştürme kararı almıştı.

 Diğer Haberler

BİLAL 'GÜLDÜR GÜLDÜR'E DÖNÜYOR!
BİLAL 'GÜLDÜR GÜLDÜR'E DÖNÜYOR!
22 Mayıs 2024 Çarşamba 16:30

GORA'NIN DEVAMI GELİYOR
GORA'NIN DEVAMI GELİYOR
21 Mayıs 2024 Salı 10:15

GÜLDÜR GÜLDÜR SHOW'A GERİ DÖNÜYOR
GÜLDÜR GÜLDÜR SHOW'A GERİ DÖNÜYOR
18 Mayıs 2024 Cumartesi 15:30

ERKAN YOLAÇ YAŞAMINI YİTİRDİ
ERKAN YOLAÇ YAŞAMINI YİTİRDİ
17 Mayıs 2024 Cuma 15:32