BAŞ ROL ÇALAN ŞARKILAR

BU NE BİÇİM HİKAYE BÖYLE (HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK)

15 Haziran 2020 Pazartesi 20:20

Ömer Vargı’nın yönettiği Her Şey Çok Güzel Olacak’ta birbirlerini üç yıldır görmeyen Altan ile Nuri kardeşler, bir büfedeki kavga sırasında yeniden karşılaşıyordu. Altan, ağabeyi Nuri’yi koruyacağım derken yaralanıyordu. Film kadar, Alanson imzalı filmin müzik albümü de zamanla kültleşti.

Müziğin başrol öyküsü şöyleydi; tamamının Alanson’a ait olduğu Her Şey Çok Güzel Olacak’ın müzikleri, o dönem adeta imkansız başarılarak CD ve kaset formatında yayınlanabilmiş ve hayli ilgi görmüştü. Baştan sona Mazhar Fuat Özkan tadındaki albümde Alanson enstrümental parçaları, filmden alınmış diyalogları ve hepsi kısa sürede hitleşen sözlü şarkıları bir araya getirmişti.

Neredeyse 50 yıl önce Mazhar ve Fuat adıyla müzik yaptıkları dönemde yayınladıkları Türküz Türkü Çağırırız albümünün lokomotif parçası Nerde Hani’yi, sözleri değiştirerek Bu Ne Biçim Hikaye adıyla değerlendiren Alanson, kayıtlara Cem Yılmaz ve Sami Özer’le girmişti. 1992 tarihli Agannaga albümünde ‘Mazharlar’la çalışmış gazelhan Sami Özer’in varlığı parçalara bambaşka bir hava katmıştı.

Diğer sözlü parçalar Bir Zamanlar Fırtınalar Estiririm ile Benim Hala Umudum Var da büyük ilgi görmüş, Sinema Yazarları Derneği’nden en iyi müzik ödülü bile gelmişti…Diğer Haberler

BAB-I ESRAR (TABUTTA RÖVAŞATA)
BAB-I ESRAR (TABUTTA RÖVAŞATA)
23 Nisan 2022 Cumartesi 21:27

IF I WERE RICH MAN  (DAMDAKİ KEMANCI)
IF I WERE RICH MAN (DAMDAKİ KEMANCI)
27 Temmuz 2020 Pazartesi 20:13

GODFATHER THEME  (BABA)
GODFATHER THEME (BABA)
24 Temmuz 2020 Cuma 21:06

CHARIOTS OF FIRE MAIN THEME   (ATEŞ ARABALARI)
CHARIOTS OF FIRE MAIN THEME (ATEŞ ARABALARI)
22 Temmuz 2020 Çarşamba 22:25

İTİRAZIM VAR  (MÜSLÜM BABA)
İTİRAZIM VAR (MÜSLÜM BABA)
21 Temmuz 2020 Salı 19:10

THEME FROM SHAFT  (SHAFT)
THEME FROM SHAFT (SHAFT)
19 Temmuz 2020 Pazar 18:16