Sinema Haberleri

ALEX BALDWIN’E 25 MİLYON DOLARLIK DAVA AÇILDI

31 Ağustos 2022 Çarşamba 12:31

Alec Baldwin’in başı beladan kurtulmuyor. Rush filminin setinde görüntü yönetmenini kazara öldüren oyuncu, bu kez de bir başka dava yüzünden zor günler yaşıyor.

ABD ordusunun Afganistan'dan çekilmesi sırasında, 26 Ağustos 2021'de Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'nın dışında bir intihar bombacısı tarafından öldürülen 13 denizciden biri olan Deniz Piyadesi Onbaşı Rylee J. McCollum'un dul eşi ve kız kardeşleri, Baldwin’e 25 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

McCollum'un ölümünden sonra Baldwin, askerin kız kardeşlerinden biri olan Roice'u internette bulmuş ve ona dul eşi Jiennah ile yeni doğan bebeği için 5 bin dolarlık çek göndermişti.

Baldwin, daha sonra, ölen askerin kız kardeşlerinden Roice McCollum’un 6 Ocak 2021’de Trump destekçilerinin ABD Kongresi’ni basanlar arasında olduğunu öğrendi.

İnternette kadının fotoğrafını yayınlayarak altına “Afganistan’da öldürülen kardeşinizin için para gönderdiğim kadın siz misiniz?” yazdı.

Baldwin diğer mesajında kadına “Rahmetli kardeşiniz için, onun bu ülkeye hizmetine olan saygımdan size yardım gönderdiğimde, sizin 6 Ocak isyancısı olduğunuzu bilmiyordum”, dedi.

Roice ise Alec Baldwin’e “Protesto ülkede tamamen yasal ve ben zaten FBI’ya ifade verdim. Teşekkürler, iyi günler” diyerek cevap verdi.

Baldwin devamında kadını ayaklanmalara katılmakla suçladı ve ona ‘isyancı’ dedi.

Baldwin tüm bu mesajları 2 milyon 400 bin takipçisi olan Instagram hesabından yapınca Roice’i takipçilerine hedef göstermiş oldu.

Dava dosyasında belirtildiği üzere Roice, bu paylaşımdan sonra Baldwin'in hayranlarından 'düşmanca, saldırgan, nefret dolu mesajlar' aldı.

Dosyada “Baldwin'in davranışı ihmalkâr ve pervasızdı, çünkü davacılara karşı iddialarını milyonlarca takipçisine bildirmenin bu kişilere zarar vereceğini bilmesi gerekiyordu.” notu yer aldı.

Bu, McCollum'un kız kardeşleri Roice ve Cheyenne ve dul eşi Jiennah’ın Baldwin'e karşı açtığı ikinci dava. Benzer bir davayı ocak ayında açmışlardı. İlk dava reddedilmişti.

Aile üyeleri, mahremiyetin ihlali, iftira ihmali ve kasıtlı duygusal sıkıntıya neden olduğu iddiasıyla Baldwin'den en az 25 milyon dolar tazminat talep ediyorlar.Diğer Haberler