Sinema Haberleri

59. ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ 1 EKİM'DE

01 Temmuz 2022 Cuma 22:15

59. Antalya Altın Portakal Film Festivali 1-8 Ekim tarihlerinde yapılacak. Festival kapsamında, ‘Edebiyat Uyarlaması Uzun Metraj Senaryo Yarışması’ da düzenlenecek. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, festivalde ‘Edebiyat Uyarlaması Uzun Metraj Senaryo Yarışması’ da düzenlenecek. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Edebiyat Uyarlaması Uzun Metraj Senaryo Yarışması'nın amacının edebiyatın nitelikli eserlerinin sinemaya uyarlanmasını teşvik ederek, yapımcıların yeni filmler üretmesine maddi ve manevi katkı sunmak olduğunu belirtti.
Yarışmaya katılacak senaryonun, 31 Aralık 2021'den önce Türkiye'de basılmış bir eserden uyarlanmış olması ve her iki eserin sahibinin de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekiyor. Daha önce filme çekilmiş ya da tiyatro oyunu olarak sahnelenmiş eserler yarışmaya kabul edilmeyecek.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek'in başkanlığını yapacağı 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin idari direktörlüğünü Cansel Tuncer, yönetmenliğini Ahmet Boyacıoğlu, sanat yönetmenliğini Başak Emre yürütecek.Diğer Haberler