Sinema Haberleri

34. ANKARA FİLM FESTİVALİ KISA VE BELGESEL FİNALİSTLERİ AÇIKLANDI

11 Ekim 2023 Çarşamba 13:07

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından 2-10 Kasım 2023  tarihlerinde düzenlenecek 34. Ankara Film Festivali Ulusal Kısa ve Belgesel Film Yarışması finalistleri belirlendi. 

Ulusal Kısa Film Yarışması’nda Ankara Film Festivali Onursal Başkanı Prof. Dr. Oğuz Onaran, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Emine Uçar İlbuğa, yönetmen ve İstanbul Esenyurt Üniverstiesi öğretim görevlisi Dr. Özgür Arık’ın ön jüriliğinde başvuran 204 film arasından yapılan değerlendirme sonucu beş canlandırma, altı deneysel ve sekiz klasik kurmaca olmak üzere 19 film sinemaseverlerle buluşacak.

Festivalde Zahid Çetinkaya’nın Ayna, Sevim Yaman’ın Ben Sen O Biz Siz Onlar, Ekrem Ayhan Çakay’ın Ben Süpermarket Değilim, Hüseyin Urçuk’un Çamaşır İpi, Berkan Aktepe’nin Çember, Melike Şevval Akın’ın Dev’r’inim, Dominika Muniak ve Sinan Demirtaş’ın Denge, Hüseyin Urçuk’un Dikiş Makinesi, Murat Arda Gürsoy’un Güneş, Ay ve Kadın, Muaz Güneş’in Hayırlı Olsun Ziyareti, Vehbi Bozdağ’ın Kurbağalar, Aziz Alaca’nın Kruvasan, Selçuk Ören’in Labirent, Rümeysa Bora’nın Magus Baba’nın Mavi Maymunu, Melih Aslan’ın Paket, Burcu Görgün’ün Ruj, Burak Oğuz Saguner’in Salça, Zülfü Gül’ün Son Ağaç ve Berk Ali Çekmez’in Vuruyor Gol Oluyor filmleri yarışacak.

Ulusal Belgesel Yarışması

Ulusal Belgesel Yarışması’nda yönetmen ve Dünya Kitle İletişimi ve Araştırma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hacer Yıldız, yönetmen ve Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim görevlisi Enver Özüstün, yönetmen ve İstanbul Kültür Üniversitesi, İletişim ve Tasarımı Bölümü öğretim görevlisi Sezer Ağgez’den, oluşan ön jüri tarafından 105 film arasından yapılan değerlendirme sonucu 8 belgesel sinemaseverlerle buluşacak. Festival’de Önder Esmer’in Aşk, Ateş ve Anarşi Günleri: Türk Sinemateki ve Onat Kutlar, Eylem Kaftan’ın Bir Gün 365 Saat, Ezgi Koman’ın Dal Değdi Gözüme, Ahmet Karanfil’in Dinamo Mesken, Evrim İnci’nin Duvar, Vahit Sarıtaş’ın Flanöz, Fırat Özeler’in Kavur ve Kerem Soyyılmaz’ın Rodakis’i Ararken filmleri yarışacak.

 

34. ANKARA FİLM FESTİVALİ KISA FİLM YARIŞMASI FİNALİSTLERİ Ayna / Zahid Çetinkaya

Ben Sen o Biz Siz Onlar / Sevim Yaman

Ben Süpermarket Değilim / Ekrem Ayhan Çakay

Çamaşır İpi / Hüseyin Urçuk

Çember / Berkan Aktepe

Dev’r’inim / Melike Şevval Akın

Denge / Dominika Muniak ve Sinan Demirtaş

Dikiş Makinesi / Hüseyin Urçuk

Güneş, Ay ve Kadın / Murat Arda Gürsoy

Hayırlı Olsun Ziyareti / Muaz Güneş

Kurbağalar / Vehbi Bozdağ

Kruvasan / Aziz Alaca

Labirent / Selçuk Ören

Magus Baba’nın Mavi Maymunu / Rümeysa Bora

Paket / Melih Aslan

Ruj / Burcu Görgün

Salça / Burak Oğuz Saguner

Son Ağaç / Zülfü Gül

Vuruyor Gol Oluyor / Berk Ali Çekmez

       34. ANKARA FİLM FESTİVALİ ULUSAL BELGESEL FİLM YARIŞMASI FİNALİSTLERİ

Aşk, Ateş ve Anarşi Günleri: Türk Sinemateki ve Onat Kutlar / Önder Esmer

Bir Gün 365 Saat / Eylem Kaftan

Dal Değdi Gözüme / Ezgi Koman

Dinamo Mesken / Ahmet Karanfil

Duvar / Evrim İnci

Flanöz / Vahit Sarıtaş

Kavur / Fırat Özler

Rodakis’i Ararken / Kerem Soyyılmaz

 

 Diğer Haberler