Sinema Haberleri

19. AKBANK KISA FİLM FESTİVALİ'NİN YENİ TARİHİ DUYURULDU

30 Mart 2023 Perşembe 22:09

19. Akbank Kısa Film Festivali’nin yeni tarihleri 2-12 Mayıs 2023 olarak duyuruldu. Kısa filme özendirmek, yeni yapımları ve yeni sinemacıları destelemek amacıyla hayata geçirilen Akbank Kısa Film Festivali, bu yıl sinemaseverle Akbank Sanat’ta buluşacak. Akbank Sanat binasında fiziksel olarak gerçekleşecek festival, online da takip edilebilecek. 
Ulusal Yarışma ‘Festival Kısaları’ ana jüri üyeleri oyuncu Beren Saat, yönetmen Umut Aral, oyuncu Ekin Koç, kurgucu Ali Aga ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı olarak belirlendi.
Uluslararası yarışma ‘Dünyadan Kısalar’ ana jüri oyuncu Mina Kavani, yönetmen Jonas Matzow Gulbrandsen, oyuncu Nik Xhelilaj, Mubi Türkiye direktörü Cem Altınsaray ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı'dan oluşuyor.
‘Forum Senaryo Yarışması’ ana jüri üyeleri ise oyuncu Merve Dizdar, yönetmen Emre Kayiş ve oyuncu, oyun yazarı Berkay Ateş.
20 yaş ve altı gençlerin kısa filme olan ilgilerini festival bünyesinde toplama ve bu alandaki üretimleri teşvik etme amacıyla ikinci kez düzenlenen ‘Genç Bakışlar’ yarışmasının jürisi ise oyuncu Pınar Deniz, yönetmen Ziya Demirel ve besteci, müzisyen Saki Çimen’den oluşuyor.
‘Festival Kısaları’, ‘Dünyadan Kısalar’, ‘Genç Bakışlar’, ‘Kısadan Uzuna’, ‘Deneyimler’, ‘Belgesel Sinema’, ‘Perspektif’, ‘Özel Gösterim’ ve ‘Forum’ bölümlerini içeren 19. Akbank Kısa Film Festivali'nde geniş katılımlı atölye çalışmaları ve söyleşileri de yer alıyor. 

 Diğer Haberler