Sinema Haberleri

NETFLIX'İN OYUN DIŞI KALDIĞI OSCARLAR BU GECE DAĞITILIYOR

09 Şubat 2020 Pazar 13:09

Amerikan Film Akademisinin 8.469 üyesince saptanan Oscar ödülleri galipleri bu gece törenle açıklanıyor.  24 dalda dağıtılacak ödüller yarışında , Oscar adaylarının açıklanmasının ardından 70 milyon dolarlık tanıtım yapan Netflix'in filmlerinin yine de pek şansı yok gibi gözüküyor. Oscar bahis tahtalarında Netflix yapımlarına sadece belgesel (American Factory)  ve en iyi yardımcı kadın oyuncu (Laura Dern-Marriage Story) dallarında şans tanınıyor. Oscarlar'ın habercileri Altın Küre ile BAFTA ödüllerinde de Netflix'in silik kalması bu iddiayı güçlendiriyor. Geçen yıl Netflix filmi Roma'nın başarısının ardından, başta Steven Spielberg olmak üzere, Hollywood'da hayli güçlenen Netflix karşıtı isimlerin bu yıl dijital platformlara iyi bir ders vermeleri bekleniyor.

 Ulusal ve bizim medyada yer alan yorumlara göre en iyi film dalında 1917'nin birinciliği garanti. Filmin yönetmeni Sam Mendes de en iyi yönetmen heykelciğiyle eve dönecekmiş gibi gözüküyor. En iyi erkek ve en iyi kadın oyuncu dallarında Joaquin Phoenix (Joker) ile Renee Zellweger (Judy) rakipsiz favori.  Aynı şekilde en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Brad Pitt (Bir Zamanlar... Hollywood'da) ile en iyi yardımcı kadın oyuncuda Laura Dern'in (Marriage Story) birinciliklerine de garanti gözüyle bakılıyor.

En iyi yabancı film kategorisinde Güney Kore filmi Parazit'in birinciliği kesin gibi; yönetmeni Bong Joon-ho ise  en iyi yönetmen dalında gecenin tek sürprizini yapabilir . 

Bu gece uykusuz kalıp töreni izleyecekleri sabit sunucusuz bir program bekliyor. Tek sunucu yerine Jane Fonda, Tom Hanks, Sandra Oh, Natalie Portman,Spike Lee, Penélope Cruz, Diane Keaton, Steve Martin, Keanu Reeves, Maya Rudolph, Sigourney Weaver, Timothée Chalamet, Will Ferrell, Gal Gadot ve Lin-Manuel Mirandadan oluşan yıldızlar grubu sahnede olup geceyi idare edecek. 

 

 Diğer Haberler