Müzik Haberleri

KAZDAĞLARI ONLARLA GURUR DUYDU

18 Ağustos 2019 Pazar 15:01

Çanakkale Atikhisar Barajı su toplama havzasında yürütülen metalik madencilik faaliyetlerine karşı çıkanların Su ve Vicdan Nöbeti'ne piyanist Fazıl Say piyanosuyla destek verdi. Say'ın Kirazlı Balaban'da verdiği konser, saat 11:00'de başladı ve 50 dakika sürdü. Say, katılımcılar tarafından dakikalarca alkışlandı. Konserde Kaz Dağları Marşı, Sen, Kara Toprak, Türk Marşı, Nâzım Oratoryosu'ndan bir bölüm, Caz Zeybek Chopin, Beethoven ve Erik Satie'den birer beste, Troia Sonatı, Türk Marşı caz aranjesini seslendiren  Fazıl Say, sahnede şunları  söyledi:

'Bugün burada doğayı korumak için bu kadar kabalık olması, bu kadar aydının bir araya gelmesi beni çok heyecanlandırdı, mutlu etti. Onur duydum Türk halkıyla bugün. Aslında Kaz Dağları için başlatılan kampanyanın 24’üncü gününde, ilk gününden itibaren doğayı savunanlara da bir teşekkür etmek isterim. Onlar hepimizi yönlendirdiler ve konserin olmasına da ilham kaynağı oldular. Onları yalnız bırakmamak için burada amacımız bu gezegende insanlar olarak bitkiler, hayvanlar, hep beraber gelecek için bir şey bırakmak istiyorsak korumak zorundayız. Yaşatmaktan yana olmalıyız. Müzik de zaten bunu anlatıyor diye düşünüyorum.'

Konser öncesinde, Çanakkale Belediyesi’nin vatandaşları alana ulaştırmak için kaldırdığı otobüsler, kimlik kontrolü nedeniyle durduruldu. Mudanya Belediyesi’nin bandosu alana ulaşan binlerce kişiyi marşlarla karşıladı.

 Diğer Haberler

SANREMO'YU DIODATO KAZANDI
SANREMO'YU DIODATO KAZANDI
09 Şubat 2020 Pazar 22:13

SİNAN DOYAN 'BLUES PERİŞAN'DA YAZMAYA BAŞLADI
SİNAN DOYAN 'BLUES PERİŞAN'DA YAZMAYA BAŞLADI
06 Şubat 2020 Perşembe 15:46

HAGGARD TÜRKİYE'YE GELİYOR
HAGGARD TÜRKİYE'YE GELİYOR
06 Şubat 2020 Perşembe 15:30

GRAMMY'DE KOBE BRYANT HÜZNÜ !
GRAMMY'DE KOBE BRYANT HÜZNÜ !
27 Ocak 2020 Pazartesi 17:38

TARKAN'DAN DEPREMZEDELERE YARDIM
TARKAN'DAN DEPREMZEDELERE YARDIM
26 Ocak 2020 Pazar 15:52