Sinema Haberleri

JENNIFER LOPEZ'İN CANLANDIRDIĞI STRİPTİZCİDEN 40 MİLYON DOLARLIK DAVA

09 Ocak 2020 Perşembe 22:01

Jennifer Lopez’in başrolünde olduğu ve bu performansıyla Altın Küre'ye aday gösterildiği Hustlers'a (Türkiye'de 24 Ocak'ta gösterime girecek) ilham veren striptizci, Samantha Barbash filmin kendisini karaladığını ve vatandaşlık haklarını ihlal ettiğini iddia ederek STX stüdyosunu dava etti. 2015’te New York Magazine’de yayınlanan The Hustlers at Scores başlıklı haberin konu aldığı, filmde Lopez’in canlandırdığı Samantha Barbash, Hustlers'ın Eylül 2019’da gösterime girmesinden bu yana stüdyoyu dava edeceğini söylüyordu.  Film, New York’ta müşterilerini ilaçla uyuşturup kredi kartlarını alan bir grup eski striptizcinin öyküsünü anlatıyor.  

Barbash komplo, saldırı ve hırsızlık suçlarını kabul ederek beş sene şartlı tahliye almış, Eylül 2019'da Barbash’in avukatları STX’e, hayat hikayesi için Barbash’e hiç ödeme yapılmadığını ileri süren ve eğer bir anlaşmaya varılmazsa film stüdyosunu dava etmekle tehdit eden mektup göndermişti.

The Wrap'ta yer alan habere göre açılan dava dilekçesinde şu ifadeler yer aldı: 'Davalılar filmin yapımı ve davacının filmdeki tasviri için Barbash’ten rıza ve feragat alma girişiminde bulundu. Ancak Barbash gizlilik haklarından feragat etmeyi ve rıza vermeyi reddetti. Yine de yetki ve/veya rızalarının olmayışını bariz bir umursamazlıkla karşılayan sanıklar Barbash’in tasviri ve karakterini film ve tanıtımı için sömürmeye devam etti.' 

Barbash, yapım şirketini filmi çoğaltmaktan veya dağıtmaktan 20 milyon dolar telafi tazminatı ve 20 milyon dolar emsal tazminatı gibi taleplerde bulunuyor. 

Lorene Scafaria’nın yazıp yönettiği Hustlers, 20 milyon dolar (yaklaşık 120 milyon TL) bütçeye karşın dünya çapında 157 milyon dolardan (yaklaşık 935 milyon TL) fazla hasılat elde etti.Diğer Haberler