Sinema Haberleri

BİR GÜN KADİR ABİ'YE AYIP ETTİK DİYECEKLER

05 Şubat 2020 Çarşamba 11:36

HDP Eş Genel eski başkanı Selahattin Demirtaş'ın 'Devran' kitabından uyarlanan tiyatro oyununa gittiği için eleştirilerin hedefi olan Kadir İnanır, 'Herkes bir gün vicdanıyla baş başa kalacak ve Kadir Abi'ye ayıp ettik diyecekler' dedi. 'Barış' talebini yineleyen İnanır, 'Yaşadığımız bütün sıkıntıları ortadan kaldırmak için verilen mücadelede ben ön sıralarda olacağım, siz de beni korumakla yükümlüsünüz. Çünkü beni yıpratmak hem kolay değil, hem de kimsenin işine gelmez' diye konuştu. Sözcü Gazetesi'nden Emre Çevik'in haberine göre, önceki gün gittiği bir AVM'de görüntülenen İnanır, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Beni yıpratmak hem kolay değil, hem de kimsenin işine gelmez
İnanır, "Ben sizin medyadaki yerinizi, görevinizi, işinizin zorluğunu, çektiğiniz çileleri biliyorum. Elli yıldır fotoğraf makinalarının karşısında, sonrasında da kameraların karşısında beraber iletişim halindeyiz. Birbirimizi kırmadan, severek, son derece saygılı bir şekilde hayatımızı götürüyoruz. Benim yedi yıldır çalıştığım bir uğraş var ki, ülkemize mutlaka büyük barış gelmeden hiçbirinizin işinin kolay olmayacağını savunarak, hâlâ diyorum ki hep beraber el ele vereceğiz, yaşadığımız bütün sıkıntıları ortadan kaldırmak için verilen mücadelede ben ön sıralarda olacağım, siz de beni korumakla yükümlüsünüz. Çünkü beni yıpratmak hem kolay değil, hem de kimsenin işine gelmez' dedi.

İnanır, şöyle devam etti:

'Benim bir tek isteğim var; her şey bu ülkede çok güzel olsun, herkes birbirini çok sevsin, saysın. Tabii ki toplum olarak, birey olarak görüşlerimizde farklılık muhakkak olacaktır, öyle olmazsa tadı olmaz, yaşamın da tadı olmaz. Ama acil olarak bütün bu sorunları kenara bırakacağız. Sizin çalıştığınız mecralar rahat çalışacaklar. Sosyal hayat hızlanacak, toplumda büyük bir KDV yaratılacak ki her şey çok güzel olsun. Bunun bir tek yolu var, barıştan geçiyor. Ben bunlarla ilgili yoğun çalışmalar içerisindeyim. Onun dışında mesela film çalışmalarının içinde gereken şeyleri söylüyorum, benim yapacağım işlerin sosyal içeriği bütün bu anlattığım, sorulanların bir parçasını içerisinde taşıması gerekiyor. Onu da yapacağız umuyorum ama önce hepimizin bildiği, bütün sıkıntıları başımıza ören bütün etkenleri ortandan kaldıracağız. Dünyanın en güzel ülkesinde beraber, mutlu bir biçimde yaşayacağız. Dünyanın en güzel ülkesi Türkiye Cumhuriyetidir, bu güzel vatanımızdır.'

Konuya siyaset üstü bakıyorum
Sosyal medyada kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt veren İnanır, 'Olsun, onlar olur, herkes aynı görüşte olursa hayatın tadı olmaz. Ama ben şunu iddia ediyorum; benim aleyhime söyleyen herkes bir gün vicdanıyla baş başa kalacak ve 'Kadir Abi'ye ayıp ettik' diyecekler' dedi.
 Diğer Haberler

ANTONIO BANDERAS DA VİRÜSE YAKALANDI
ANTONIO BANDERAS DA VİRÜSE YAKALANDI
10 Ağustos 2020 Pazartesi 21:58

ÜNLÜ SPOR SPİKERİ YAŞAMINI YİTİRDİ
ÜNLÜ SPOR SPİKERİ YAŞAMINI YİTİRDİ
09 Ağustos 2020 Pazar 18:24

SİNEMA SALONLARI KURALLARLA AÇILIYOR
SİNEMA SALONLARI KURALLARLA AÇILIYOR
07 Ağustos 2020 Cuma 09:25

ALAN PARKER YAŞAMINI YİTİRDİ
ALAN PARKER YAŞAMINI YİTİRDİ
31 Temmuz 2020 Cuma 21:06

ERCÜMENT ÇÖZER  GÖRÜNTÜ GÖNDERDİ!
ERCÜMENT ÇÖZER GÖRÜNTÜ GÖNDERDİ!
30 Temmuz 2020 Perşembe 10:05