Sinema Haberleri

BAŞKA SİNEMA AYVALIK FİLM FESTİVALİ İPTAL EDİLDİ

07 Ağustos 2020 Cuma 16:26

Bu yıl üçüncüsünün düzenlenmesi planlanan Başka Sinema Ayvalık Film Festivali iptal edildi. Festival komitesinden yapılan açıklamada  Covid 19 vakalarındaki artış nedeniyle bu kararın verildiği belirtildi. Açıklama şöyle: 

'Pandemi nedeniyle tüm dünyanın zor zamanlar geçirdiği bu dönemde aslında uzun süredir Başka Sinema Ayvalık Film Festivali’nin üçüncüsünü nasıl gerçekleştirebileceğimiz üzerine kafa yoruyorduk. Festival tarihlerini erkene alarak açıkhavada düzenlemek makul bir alternatif gibi görünse de özellikle son dönemde Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamalar ve vaka sayılarında düşüşün yerini artışa bırakması endişelerimizi arttırdı.

İki yıl gibi kısa bir sürede Türkiye’nin önde gelen festivalleri ararsında adı anılmaya başlayan Başka Sinema Ayvalık Film Festivali’nin üçüncüsünü seyircilerimizin sağlığını düşünerek yapmamaya karar verdik. Bu kararı çok düşünerek ve üzülerek vermiş de olsak gelecek yıl güçlü bir program, değerli konuklar ve öğrenci atölyelerimizle geri dönecek olmak bizi biraz olsun teselli ediyor. Hepinize sinemayla dolu, sağlıklı günler diliyoruz.'

 Diğer Haberler