Müzik Haberleri

ATTİLA ÖZDEMİROĞLU'NA SAYGI ALBÜMÜ MART'TA ÇIKIYOR

18 Ocak 2020 Cumartesi 10:35

2016'da yaşamını yitirmiş Attila Özdemiroğlu için hazırlanan saygı albümünde 28 şarkıcı bir araya geldi. Sezen Aksu’dan Işın Karaca’ya, Teoman’dan Kenan Doğulu’ya çok sayıda ünlü ismin yer aldığı albüm, Mart 2020'de yayınlanacak. “Firuze”, “Dünya Dönüyor”, “Unutama Beni” ve “Arkadaş” gibi unutulmaz yapıtların yer alacağı albüm için Özdemiroğlu ölümünden önce 2016'da sözleşme imzalamış, ancak beş gün sonra vefat etmişti. Özdemiroğlu'nun  eşi Hepgül Özdemiroğlu, proje için hazırlıklara yeniden başladı. 
Albümde 28 sanatçının yer alacağını ve hepsinin şarkı seçiminde özgür bırakıldıklarını belirten Özdemiroğlu, şöyle konuştu: “Her sanatçı okuyacağı şarkıyı kendi seçti. Attila’nın isteği de buydu. ‘Şarkıcı kendini nasıl hissediyorsa öyle çalışsın’ diyordu. Hepsi kendi aranjörüyle çalıştı.”

Aralarında Sezen Aksu, Işın Karaca, Zeynep Casalini, Mehmet Erdem, Nükhet Duru, Ayşegül Aldinç, Teoman, Kenan Doğulu, Ceylan Ertem ve Niran Ünsal’ın yanı sıra Atilla Özdemiroğlu’nun müzisyen kızı Lara Özdemiroğlu’nun da yer aldığı şarkıcıların seslendireceği şarkıların toplanacağı albüm Mart 2020'de yayınlanacak. 

ŞARKILARDAN BAZILARI:

Sezen Aksu: Bir Vurgun Bu Sevda
Nükhet Duru: Kalbim Ege’de Kaldı
Teoman: Firuze
Kenan Doğulu: Rakkas
Işın Karaca: Petrol
Cem Adrian&Lara Özdemiroğlu: Yara
Ayşegül Aldinç: Lunapark
Gripin: Yeter
Mehmet Erdem: Çok Eskiden

 

 

 Diğer Haberler