Sinema Haberleri

ALTIN PORTAKAL'DAKİ DÜNYA SİNEMASI BÖLÜMÜNDE NELER VAR!

09 Ekim 2019 Çarşamba 17:07

26 Ekim’de başlayacak 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Dünya Sineması bölümünde yer alacak filmler belli oldu. 10 filmlik seçkide Cannes’dan Venedik’e, Sundance’ten Toronto’ya, dünyanın önemli festivallerinde büyük ilgi görmüş filmler yer alıyor. Yılın en iyi romantik komedilerinden sayılan Billie Piper filmi “Rare Beasts / Ayrık Otları” ve Lauren Greenfield’in Oscar’ın güçlü adaylarından biri olarak gösterilen belgeseli “The Kingmaker / İpleri  Elinde Tutan Kadın”, Türkiye prömiyerlerini 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapacak. Cannes’da yarışma dışı gösterilen “Diego Maradona” adlı belgesel de seçkinin merak uyandıran bir diğer filmi.

Bong Joon Ho’nun Cannes’da Altın Palmiye’yi kazanan karakomedisi “Parasite / Parazit”, Karim Aïnouz’un Cannes’ın Belirli Bir Bakış bölümünde En İyi Film seçilen son filmi “The Invisible Life Of Eurídice Gusmão / Görünmez Yaşam”, Céline Sciamma’nın Indiwire’ın “Yılın En İyi Filmi” olarak duyurduğu ve Cannes’da En İyi Senaryo Ödülü’nün yanı sıra, Kuir Palmiye’yi de alan draması “Portrait Of A Lady On Fire / Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi”, Antalya’da ilk kez gösterilecek.

Dünya Sineması’nın merak uyandıran  diğer filmleri şöyle: Romanyalı yönetmen Anca Damian’ın Strasbourg Fantastik Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’nü kazanan son filmi “Marona’s Fantastic Tale / Bir Köpeğin Fantastik Hikâyesi”, Brezilyalı yönetmen Alejandro Landes’in San Sebastián’da En İyi Film seçilen ve Sundance’in Dünya Sineması bölümünde Jüri Özel Ödülü’nü kazanan filmi “Monos”, Japon yönetmen Hirokazu Kore-eda’nın son filmi “The Truth / Saklı Gerçekler” ve Fransız aktör Nicolas Bedos’un Daniel Auteuil, Guillaume Canet ve Fanny Ardant gibi Fransız sinemasının usta isimlerini bir araya getirdiği komedisi “La Belle Epoque / Yeni Baştan”.

PROGRAM 17 EKİM’DE AÇIKLANACAK

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in ev sahipliğinde düzenlenecek olan 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin İdari Direktörlüğünü Cansel Çevikol Tuncer, yönetmenliğini Ahmet Boyacıoğlu üstlenirken, sanat yönetmenliğini Başak Emre, Antalya Film Forum’un yöneticiliğini ise Olena Yershova Yıldız yürütecek. 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin genel programı 17 Ekim’de açıklanacak.Diğer Haberler

'ALTIN KÜRE'YE CORONA  DÜZENLEMESİ!
'ALTIN KÜRE'YE CORONA DÜZENLEMESİ!
30 Mart 2020 Pazartesi 20:39

NURTEKİN ODABAŞI YAŞAMINI YİTİRDİ
NURTEKİN ODABAŞI YAŞAMINI YİTİRDİ
30 Mart 2020 Pazartesi 18:58

TOM HANKS İLE EŞİ EVE DÖNDÜ
TOM HANKS İLE EŞİ EVE DÖNDÜ
29 Mart 2020 Pazar 13:06

EN FAZLA DESTEK NURİ BİLGE CEYLAN'A
EN FAZLA DESTEK NURİ BİLGE CEYLAN'A
28 Mart 2020 Cumartesi 16:24

ATLAS SİNEMASI MÜZE OLUYOR
ATLAS SİNEMASI MÜZE OLUYOR
27 Mart 2020 Cuma 21:30